Halynu Muzyku s číslem 6 vyprovodili do finále Anděla mezi zdravotníky moderátoři primáckého Nového dne
Zdroj: herminapress

Halynu Muzyku s číslem 6 vyprovodili do finále Anděla mezi zdravotníky moderátoři primáckého Nového dne

Vytvořeno dne 17.08.2022

6. Halyna Muzyka39 let, Oblastní nemocnice Náchod, všeobecná sestra interního oddělení.

Sympatická zdravotní sestra Halyna Muzyka žije v Čechách už tři roky. Když odcházela z rodné Ukrajiny za lepším výdělkem, netušila, že v její zemi bude za několik let válka. Část rodiny se musela odstěhovat na Západní Ukrajinu, protože jejich domy jsou rozbombardované, a když vidí zničenou „svoji“ nemocnici, je jí smutno.

Halyna Muzyka chtěla být odmalička zdravotnicí. Líbilo se jí, jak teta, zdravotní sestra pomáhá nemocné babičce. Vystudovala tedy zdravotní školu obor porodní asistentka, pracovala na gynekologickém oddělení, posléze na ARO.

S rodinou se rozhodli vyjet do ciziny za lépe placenou prací. Našla si inzerát na práci ve zdravotnictví v Královéhradeckém kraji. Prošla kurzem češtiny v Trutnově a nabídli práci. Halyna Muzyka si vybrala náchodskou nemocnici. Začátky nebyly lehké. Měla dva roky na to, aby udělala aprobační zkoušky formou písemnou, praktickou a ústní. Zvládla to za rok a půl. Dneska pracuje na lůžkovém oddělní interny, na monitorovaných lůžkách.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky ji jmenovalo vedení nemocnice. Myslela si, že jí volají ohledně pomoci s Ukrajinci na ambulanci, ale místo toho ji delegovali do soutěže jako poděkování, že nastoupila do náchodské nemocnice, že zvládla zkoušky a neúnavně pracovala v období covidu.

Halyna Muzyka má s manželem dva syny. Starší ukončil devátou třídu a jde studovat střední školu, mladší je ve třetí třídě. Hodně čte knihy, aby se zdokonalila v českém jazyce, ráda peče různé dortíčky nebo vyšívá obrázky.  Na Náchodě miluje okolní přírodu. V práci má kolem sebe výborný kolektiv a tak určitě kolegyně nebudou chybět v hledišti náchodského divadla, kde se finále soutěže Anděl mezi zdravotníky 27. srpna koná. 

Finále soutěže Anděl mezi zdravotníky se koná 27. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.