Herec Lukáš Příkazký má dost neobvyklé přání k narozeninám! Čeká ho velké dobrodružství!
Zdroj: herminapress

Herec Lukáš Příkazký má dost neobvyklé přání k narozeninám! Čeká ho velké dobrodružství!

Vytvořeno dne 08.03.2024

Oblíbený herec Lukáš Příkazký oslavil své poslední narozeniny začínající trojkou, kromě zdraví a úspěchů v práci má ještě jedno velké přání. Jeho nový zatím tajný sen vyvstal díky natáčení letní komedie Prázdniny s Broučkem. V tomto snímku si své přání tak trochu vyzkoušel, nyní by ho chtěl realizovat i v reálném životě.

„Kdybych si ale mohl přát k narozeninám cokoli, tak by to kromě zdraví mé rodiny a úspěchů v pracovní sféře, mohl být obytný vůz. Velmi rád bych procestoval nejdřív Českou republiku a potom bych se pustil za hranice. Tahle myšlenka se v mé hlavě nezrodila přímo na natáčení filmu, ale právě tam jsem si uvědomil, jak fantastická věc to vlastně je. Upřímně bych preferoval na své cesty novější model, než je Brouček, ten je z roku 1972 a nejsem si jistý, že by se mi s ním podařilo moje plány uskutečnit. Možná ale o to dobrodružnější by moje cesta nakonec byla,“ doplňuje herec, který ve skrytu duše touží po své vytuněné dodávečce, kterou by si sám navrhnul a vlastními silami dal dohromady.

Lukáš Příkazký sám o sobě tvrdí, že je obstojný řidič, ale i tak pro něj bylo řízení obytňáku z roku 1972 při natáčení občas pěkně náročné. „Vůbec jsem nečekal, že takhle stará věc bez posilovače řízení a jiných vymožeností bude mít tak dobré jízdní vlastnosti. Některé úkony jako třeba couvání do kopce a podobně byly ale dost náročné. U tohoto typu vozu je potřeba jet podle zrcátek, protože tam vlastně není vidět dozadu do zpětného zrcátka, ani se nemůžete otočit při couvání jako u klasického osobáku. Navíc zrcátka, která byla na Broučkovi při natáčení nebyla původní, aby to vypadalo líp na kameře. Ty fejkový filmový zrcátka tedy vůbec nefungovaly tak, jak měly a couvalo se s nimi opravdu hodně špatně. Párkrát jsem to zkusil, ale pak jsem to raději přenechal pánům od rekvizit, protože přece jen je lepší, když to nabourá někdo jiný,“ vypráví herec.

V komedii Prázdniny s Broučkem se dále představí Bára PolákováTomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková a Pavel Nový. Film bude uveden do kin 18. dubna.