Hlasem Saši Rašilova promluví loutka. Pohádka Malý Pán se dočká pokračování
Zdroj: herminapress

Hlasem Saši Rašilova promluví loutka. Pohádka Malý Pán se dočká pokračování

Vytvořeno dne 19.04.2023

Oblíbený a oceňovaný loutkový film Malý Pán se v letošním roce dočká svého pokračování, opět s hlasem Saši Rašilova v hlavní roli. Během března a dubna natočil režisér Radek Beran úplně nové celovečerní dobrodružství Malého Pána i dalších hrdinů, poslední klapka padla v lomu v pražském Radotíně. Kameramanem filmu je Jan Baset Střítežský, čerstvý držitel Českého lva, autorem loutek je výtvarník František A. Skála, o hudební doprovod se postará Milan Cais.

Samotné natáčení se uskutečnilo během března a dubna letošního roku. „V březnu se točilo v interiérech, v dubnu se pak loutkové filmové hvězdy přesunuly do exteriérů nedaleko Prahy, kde štáb obsadil les, louku a lom. Stejně jako první díl, i pokračování vzniká jedinečnou technikou, kdy filmová kamera zachytává skutečnou loutkovou akci,“ přibližuje natáčení producent Jakub Červenka a se smíchem dodává: „Je to vlastně jako běžné natáčení, jen v menším měřítku a herci jsou trochu dřeva.“ Poslední klapka padla v pátek 14. dubna. Nyní tvůrce čekají postprodukční práce.

V průběhu června loutkové postavičky ožijí hlasy plejády předních českých herců. Hlavní aktéry namluví Saša Rašilov, Bára Poláková, Pavel Liška, Miroslav Táborský a Miroslav Krobot. Atmosféru podtrhne hudební podkres od Milana Caise z Tata Bojs.

Slavnostní premiéra rodinného loutkového filmu o nových dobrodružstvích Malého Pána se uskuteční 7. prosince 2023.