Hrdinové Modrého kódu Laurinová a Ordinace Štabrňák na červeném koberci. Hlavními hvězdami však byli jiní
Zdroj: herminapress

Hrdinové Modrého kódu Laurinová a Ordinace Štabrňák na červeném koberci. Hlavními hvězdami však byli jiní

Vytvořeno dne 29.07.2022

Již po osmé se převtělili senioři z pražského Centra RoSa v Kobylisích do modelek a modelů, aby společně předvedli módu ve stylu ´lážo – plážo´. Na červený koberec vyšlo společně dvacet modelek a modelů seniorského věku, které podpořila patronka letošního ročníku herečka Sabina Laurinová a čestný host přehlídky, herec Roman Štabrňák.

Jak se obléknout a jaké zvolit doplňky na pláž a v horkých letních dnech? Inspiraci našli návštěvníci módní přehlídky v Centru RoSa, kde předvedli pestré outfity a doplňky modelky a modelové ve věku mezi 70 a 92 lety. Jednoho z modelů doprovodila patronka módní přehlídky v RoSe, herečka Sabina Laurinová. „Já jsem vlastně měla štěstí, že jsem od maminky zažila oba prarodiče a ze strany tatínka alespoň babičku Boženku. Všichni pro mě byli takovým vzorem skromných a pracovitých lidí, kteří se uměli radovat z maličkostí. Vím, že je to generace, která to neměla vždy v životě jednoduché, přesto jsou většinou tito lidé skromní a optimističtí, a to mě oslovuje. Mám pocit, že na seniory obecně se myslí pořád málo, a přitom jsme všichni v situaci, že seniorem jednou budeme každý – a každý člověk má právo žít co nejvíce plnohodnotný a důstojný život. To je na RoSe obdivuhodné, lidé tam mají pomoc a dobré zázemí, to je mi na RoSe sympatické, co víc si přát,“ říká Sabina Laurinová.

Čestným hostem módní přehlídky v RoSe byl herec a kouzelník Roman Štabrňák, který také předvedl seniorům své kouzelnické umění. „Vzpomínám, jak jsem trávil víkendy jako malý u babičky, byť to bylo na sídlišti, bylo to fajn. Když jsem odrostl, tak jsem se snažil starat já o ní. Vzpomínám na to rád. Všichni budeme jednou staří a nejlepší je se chovat tak, jak bychom chtěli, aby se pak v tomto věku někdo choval k nám. Všechno se nám může vrátit a já jsem rád, že mohu někoho potěšit,“ upřesňuje Roman Štabrňák.

Modelky a modelové letos předvedli oblečení charitativního second handu Fashion Charity Shop neziskové organizace Klub svobodných matek, který pomáhá rodičům samoživitelům. Předvádějící vynesli především modely pro horké letní dny s doplňky. Modelky tradičně nalíčily vizážistky Yves Rocher.