Odznak Vysočina: Jaké budou další osudy hlavních hrdinů? Točí se druhá řada oblíbené kriminálky
Zdroj: TV Nova

Odznak Vysočina: Jaké budou další osudy hlavních hrdinů? Točí se druhá řada oblíbené kriminálky

Vytvořeno dne 27.07.2022

Po několik následujících týdnů se budou v romantickém prostředí Vysočiny natáčet nové epizody kriminálního seriálu Odznak Vysočina. V nich se diváci opět setkají s pěticí vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Vrátí se i další členové jejího týmu – Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Ty stejně jako v první sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová). Kromě nich se ale fanoušci seriálu mohou těšit i na novou postavu plukovníka Valtra Kožíška (Pavel Řezníček), přímého nadřízeného kapitánky Skálové.

Vedle nových případů, které musí policisté řešit, se v druhé řadě do centra pozornosti dostane i dávno uzavřená kauza Jůlinka, již na základě nových indicií znovu otevírá kapitán Ondřejovský (Pavel Batěk) z oddělení Tempus. To neznamená jen komplikaci pro kapitánku Skálovou (Monika Hilmerová), která kdysi tento případ vyšetřovala, ale velmi zásadně to ovlivní i vzájemné vztahy v jejím týmu. Při řešení případů ale všichni policisté vždy najdou společnou řeč, aby dokázali co nejdříve odhalit pachatele.

20220727_Brzobohaty20220727_Basikova

„Dana Skálová je i v druhé sérii konfrontována s důsledky svého nestandardního způsobu řešení případů. Vynořují se další podrobnosti o mediálně známém případu Jůlinka, což přinese do seriálu zajímavé situace. Myslím si, že stejně jako jsou poutavé nové kriminální případy, které vyšetřuje, tak je přitažlivá právě i tato linka Daniny minulosti, která ji začne dobíhat, přičemž ovlivní i současné vztahy v jejich týmu,“ popisuje novinky Monika Hilmerová. 

"Moje postava se jmenuje Valtr Kožíšek. Je to přímý a akurátní šéf krajské kriminálky, nadřízený Dany Skálové. S Danou se kvůli jejím pracovním metodám často dostává do střetu, a ačkoliv je pojí dávná minulost, jsou každý úplně jiný," charakterizuje svou postavu Pavel Řezníček. 

Vedle nových hereckých tváří má seriál ještě jednu výraznou změnu v tvůrčím týmu. Režisérský tým nově rozšíří zkušený Marek Najbrt. Jednotlivé případy jsou navíc tentokrát inspirovány skutečnými událostmi, přičemž realističnost zobrazení policejních metod v seriálu s tvůrci konzultuje odborná poradkyně a Policistka roku 2018 Renáta Miková. Na režii se spolu s Markem Najbrtem podílí Andy Fehu.

Hlavním scenáristou je opět Petr Koubek, který vylíčil změnu spolupráce s odbornou poradkyní: "S naší konzultantkou Renátou Mikovou jsme u druhé série na scénářích spolupracovali mnohem úžeji. Všechny příběhy totiž vycházejí ze skutečných případů, které většinou vyšetřovala právě Renáta. Mnohem víc jsme také využili její zkušenosti z běžného života policistů. A to nejenom z práce, ale i z domova. I její manžel je totiž kriminalista."