Hudební divadlo Karlín chystá pecku. V evropské premiéře uvede muzikál Beetlejuice
Zdroj: herminapress

Hudební divadlo Karlín chystá pecku. V evropské premiéře uvede muzikál Beetlejuice

Vytvořeno dne 21.03.2024

V roce 1988 natočil věhlasný režisér Tim Burton oscarový snímek Beetlejuice. V muzikálové podobě měl premiéru v roce 2016 na Broadway v New Yorku. Hudební divadlo Karlín předvedlo opravdu husarský kousek, protože se mu podařilo získat licenci a světově známý muzikál uvede nyní v evropské premiéře. Stane se tak na podzim, kdy bude mít premiéru i filmové pokračování Beetlejuice 2.

Producent české verze Egon Kulhánek pro tuto výjimečnou událost sestavil mezinárodní tvůrčí tým. Režie se ujal Gabriel Barre (USA), překlad a texty českých písní napsal Ondřej Gregor Brzobohatý, za scénou stojí Dave Benson (GB), light desing Ken Bilington (USA), kostýmy navrhla Michaela Horáčková Hořejší a další.

V jednotlivých rolích se diváci mohou těšit na zkušené muzikálové zpěváky a herce jako je Jan Sklenář, Ines Ben Ahmed, Eva Burešová, Tereza Rychlá, Marek Lambora, Roman Tomeš, Jakub Kohák, Marek Taclík, Dasha, Richard Genzer, Michaela Tomešová a další.

Evropská premiéra muzikálu Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín se uskuteční 12. listopadu 2024.

Už teď lze očekávat, že evropská premiéra Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín se stane muzikálovou událostí roku. Ještě před jeho premiérou se stane partnerem výstavy „Tim Burton – Návraty“, která bude od 1. května do 30. září 2024 v Obecním domě v Praze. Premiéra filmu Beetlejuice je ohlášená na 6. září 2024.