Kryštof Hádek má další hlavní roli. Peníze už neřeším, říká…
Zdroj: TV Prima

Kryštof Hádek má další hlavní roli. Peníze už neřeším, říká…

Vytvořeno dne 21.03.2024

Televize Prima uvede v neděli 24. března první díl nového seriálu Vytoč mého agenta. Česko-slovenská adaptace zahraničního hitu vypráví o životě herců a práci hereckých agentů. Jednu z hlavních rolí, hereckého agenta Jiřího, získal Kryštof Hádek. V seriálu si na něj otevře pusu řada jeho kolegů.

„Hraju Jiřího, jednoho ze čtyř agentů v herecké agentuře Stein. Je to takový zmatkář, který se snaží všem vyhovět, což je často vlastně kontraproduktivní, protože tím paradoxně jedná na úkor klientů a někdy i celé agentury. On všechno tak pytlíkuje, a tím se zaplétá do situací a různých lží a polopravd, ze kterých se pak složitě vymotává. Je zábavnej v tom, jak je v těch svých různých fintách a zákulisních lžích vlastně upřímnej. Asi bych měl zmínit, že to je kladná postava, on nedělá žádný levárny, jen sám sebe dostává do situací, ze kterých se snaží vybruslit, ale zpravidla vymyslí úplnou blbost, kterou pak musí držet,“ říká o své roli v seriálu Vytoč mého agenta Kryštof Hádek. Mezi jeho klienty v seriálu patří například Klára Issová, Sabina Remundová nebo Stanislav Majer – ti v seriálu hrají sami sebe a na Kryštofa alias Jiřího si častokrát pěkně otevřou pusu.

Peníze neřeším, chci být kámoš

Zatímco v seriálu Kryštof Hádek své kolegy zastupuje, ve skutečnosti se nechává zastupovat. Byl dokonce jedním z prvních herců v Česku, kteří měli svého hereckého agenta. „Poznal jsem to v zahraničí a přišlo mi to fajn právě proto, že mi bylo vždycky nepříjemný bavit se s někým o podmínkách,“ říká Kryštof Hádek. Zpočátku mu to ale paradoxně práci spíš komplikovalo. „Pamatuju si, jak mi před x lety producent říkal, že jestli jsem zastoupenej, tak tu práci u něj nedostanu. Tenkrát to bylo zvláštní, dneska je naopak úplně běžné, že jsou herci zastoupení. Některým dokonce agenti i organizují diář. To já nechci. Mám svůj diář a asi bych byl nervózní, kdybych si ho neřešil sám,“ prozradil Hádek. Diář si sice hlídá sám, o peníze se ale nestará. Má na to svoji hereckou agentku. „Neskutečně si cením na toho, že nemusím jednat o penězích a nemusím se o nich hádat s producenty, protože oni se logicky snaží ušetřit, zatímco herec chce mít práci pěkně zaplacenou. A já se o těchhle věcech hádat neumím a nebaví mě to. A tak je pro mě nedocenitelné, když smlouvu a podmínky někdo vyjedná za mne a já pak přijdu na plac a můžu být se všema kámoš a nemusím se na někoho mračit, že mě oškubal,“ cení si práce své herecké agentky Kryštof Hádek.

Herci řeší blbosti

Seriál Vytoč mého agenta vychází ze skutečných hereckých charakterů a situací, které se mezi herci běžně dějí. Milostné vztahy, soupeření o role, vzájemné sympatie i nesympatie… Nepochybně se v seriálu řada z nich pozná, nejen ti, kteří v něm hrají sami sebe. To při čtení scénáře neušlo ani Kryštofu Hádkovi. „Občas jsem si říkal, co to vlastně člověk u filmu řeší za banality. Herci občas mají svoje problémky, to jsem věděl už předtím, ale když se nad tím zamyslím, je to srandovní,“ říká Hádek.

Video soubor

Zdroj: TV Prima