Hvězda Kukaček Marta Dancingerová se učila psát ve vlaku. Už má na kontě druhou knihu
Zdroj: herminapress

Hvězda Kukaček Marta Dancingerová se učila psát ve vlaku. Už má na kontě druhou knihu

Vytvořeno dne 29.11.2022

Herečka a spisovatelka Marta Dancingerová, kterou si divák asi nejvíce spojí se seriálem Kukačky nebo Duch, napsala svojí druhou knihu. Po prvotině Nesmělí, přišel čas pro děti a Marta představila knihu Nikolas a tajemství Snozemě.

Nikolas je úplně obyčejný, skoro desetiletý kluk. Jenže když jde v noci před oslavou svých kulatých narozenin spát, začnou se mu dít docela neobyčejné věci. Ve snu se ocitne v kouzelné zemi, kde je všechno tak nějak naopak a voní to tam cukrovou vatou. Naštěstí mu po boku stojí jeho nový parťák, ztřeštěný skřítek Molo, který Nikovi pomůže rozluštit, co má v čarovné Snozemi, kam se noc co noc vrací, vlastně dělat.

„Tuhle knížku jsem měla v hlavě už hodně dlouho. Dřív jsem jezdila do školy vlakem a to ještě nebyly „smartfouny“, takže se tam po dobu jízdy nedalo moc co dělat. A tak jsem si vymyslela, mimo jiných, i tenhle příběh, který jsem po letech ještě dopilovala a jak se říká, hodila ho na papír,“ prozradila Marta na křtu.

A protože se jedná o knihu pro děti, na křtu nemohla chybět drobotina všech věkových kategorií. Mimo jiné Marta představila i ty své děti, které má se svým manželem, taktéž hercem, Markem Pospíchalem. Knihu samotnou pak pokřtili Matouš a Tereza Rumlovi.