Hvězda Slunečné slavila narozeniny. Kolotoč natáčení se opět roztočil
Zdroj: TV Prima

Hvězda Slunečné slavila narozeniny. Kolotoč natáčení se opět roztočil

Vytvořeno dne 12.05.2020

 

Seriál pro celou rodinu Slunečná se po dvouměsíční přestávce konečně naplno opět rozjel. Po vynucené pauze, způsobené pandemií covid-19, se herci mohli opět vrátit do ateliéru, ovšem za zvýšených hygienických podmínek. Všichni do jednoho přiznávají, že už byl nejvyšší čas.

Tereza Brodská přiznala, že doma stihla uklidit byt hned několikrát, dokonce smýčila už i to uklizené. „Těšila jsem se moc. Víte, zní to jako fráze, ale tady se sešli opravdu skvělí lidé. Jsem ráda za tu naši ženskou partu, která je výborná, to jsem dlouho nezažila – i ti naši manželé jsou báječní. My si i během pauzy, kdy se netočilo, psali a byli jsme neustále v kontaktu,“přiznává herečka, kterou čekalo i jedno velké překvapení. Jelikož Tereza Brodská slavila narozeniny den před startem natáčení, připravil si pro ni štáb překvapení. Než se dotočil poslední obraz, režisér zavelel a hromadně se přálo.

„Vůbec jsem to nečekala, v duchu jsem si říkala, proč tu všichni stojí a nic neříkají."

„Vůbec jsem to nečekala, v duchu jsem si říkala, proč tu všichni stojí a nic neříkají – proč režisér neřekne, že je obraz hotový a jdeme se převlékat,“ dojatě přiznává herečka. „Netušila jsem, co se děje. Narozeniny jsem měla včera, a navíc, v tomhle věku už se to ani neslaví,“ usmívá se seriálová Jana, která dostala květiny, čokoládu i oblíbenou zmrzlinu.

„Byla jsem strašně nadšená, protože mi chyběli kolegové. Ani na vteřinu jsem neměla obavy nebo nechuť se vrátit. Všichni jsme testovaní. Do práce musím, nechci na to myslet a zbytečně si zatěžovat hlavu negativními myšlenkami,“přizná hlavní hrdinka Týna v podání Evy Burešové, která měla před sebou náročný den.

Produkce seriálu samozřejmě neponechala nic náhodě, a než se začalo s natáčením, proběhlo testování herců i štábu. „Všichni herci, kteří budou natáčet, musí projít testy na covid-19. Produkce zajistila odběrové místo přímo u ateliérů a herci na něj byli zváni v určitý čas. Testy nesmí být starší než čtyři dny a pak budou následně každých 14 dní opakovány. Natáčení je omezené v tom, že všichni musí nosit roušky, herci si je sundají jen na ostré záběry. Nařízení platí i pro členy štábu, a maskérky mají navíc i štíty,“vysvětluje opatření výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková a dodává, že na place je přítomen i zdravotník, který všem několikrát denně měří teplotu.