Divadlo Ungelt je nuceno se přestěhovat!
Zdroj: herminapress

Divadlo Ungelt je nuceno se přestěhovat!

Vytvořeno dne 12.05.2020

 

Publikum se může ode dneška vrátit do hledišť divadel. Na rozvolnění okamžitě zareagovalo oblíbené pražské Divadlo Ungelt a od středy mohou jeho produkci opět přihlížet diváci.

“Kvůli opatření bohužel není možné hrát na naší domovské scéně."

“Kvůli opatření bohužel není možné hrát na naší domovské scéně, do hlediště bychom mohli usadit 29 diváků. Ale díky podané ruce kolegů z divadla Metro a ze Švandova divadla, můžeme představení realizovat u nich,” říká principál Ungeltu Milan Hein.

Ve středu, kdy Alena Mihulová s Petrou Nesvačilovou odehrají 148. reprízu inscenace Skořápka, diváky v hledišti osobně ředitel Divadla Ungelt přivítá a společně před představením s diváky zatleskají symbolicky všem, díky kterým se těžké chvíle podařilo a stále daří zvládat. “Potlesk je odedávna to nejryzejší divadelní poděkování. Zaslouží si jej zdravotníci, zaslouží si jej prodavačky, zaslouží si jej lékárníci, ale zaslouží si jej i diváci za to, jak na nás, na divadla myslí, jak nám pomáhají a jak nás neustále ujišťují, že nás nenechají padnout. Jsem jim za to moc vděčný,” dodává Milan Hein.

Kromě Skořápky odehraje Ungelt na půdě divadla Metro a od 25. května ve Švandově divadle celý repertoár včetně momentálně nejúspěšnějších Deštivých dnů, Skleněného stropu a Houslí. “Moc kolegům z uvedených divadel za jejich pomoc děkuji, vážím si jí,” uzavírá Milan Hein s vírou, že brzy diváci budou moct přijít i na domácí půdu a že během prázdninových měsíců herecké hvězdy odehrají i naplánovaná představení Letní scény.