Hvězdy Slunečné Bendová, Benešová a Tomeš předali potraviny za desítky tisíc
Zdroj: herminapress

Hvězdy Slunečné Bendová, Benešová a Tomeš předali potraviny za desítky tisíc

Vytvořeno dne 24.06.2020

Hvězdy úspěšného seriálu Slunečná televize Prima Alice Bendová, Lucie Benešová a Roman Tomeš se sešli mimo natáčecí plac, aby pomohli lidem v nelehké životní situaci. V azylovém domě v Berouně navštívili matky samoživitelky, kde jim předali potraviny v hodnotě desítek tisíc korun. Potraviny věnovalo PENNY prostřednictvím České federace potravinových bank, která pomáhá s přerozdělením všech darů.

Potravinový dar osobnosti předaly maminkám, které se se svými dětmi ocitly bez zázemí.

„K samoživitelkám by měl mít blízko úplně každý, protože skoro všichni máme děti a může nás to také kdykoliv potkat. Já jsem chvíli na děti byla sama a není to vůbec jednoduché. Proto si myslím, že je opravdu důležité jim pomáhat. Je skvělé, že jsme jim dnes mohli udělat radost,“ uvedla Alice Bendová.

PENNY, kromě darování jídla potřebným, také dlouhodobě bojuje proti plýtvání potravin a apeluje na to, aby lidé zužitkovali i případné přebytky. Lucie Benešová tuto vizi naplňuje beze zbytku: „Vždy chci, aby se všechno jídlo, které uvařím, snědlo. Jsem na to doma docela pes. Nesnáším zbytky a tak se snažím věci, které zůstanou, zužitkovat do dalšího jídla. Taky sbíráme pečivo, sušíme ho a dáváme strejdovi, který je na venkově, anebo ho dáváme tomu, kdo to potřebuje.“ Vaření si Lucie užila dost během karantény, kterou strávila se svojí rodinou a manželem, hercem Tomášem Matonohou. „Bylo fajn být jako rodina pohromadě. Taky si uvědomíte, že všechno v životě je pomíjivé. Celý svět se zastaví a vy v životě nemáte nic jistého. Práce mi ale opravdu moc chyběla, hrozně mě baví a taky si u ní odpočinu,“ doplnila.

To Roman Tomeš měl z první „pokrizové“ klapky trochu nervy: „Byla to dlouhá doba, kdy jsme nemohli vůbec hrát, ani točit. Ale na druhé straně jsme se s kolegy po první natáčecí klapce shodli, že je to jako bychom naposledy točili včera.“ Herec předešlé měsíce trávil hlavně s rodinou. „Celkově se snažíme žít hospodárně. Krize nás naučila žít střídměji. Začali jsme si více vážit chvilek s rodinou. Zpomalili jsme se a trochu se zaměřili na naše nitro,“ dodává.

Posláním azylového domu v Berouně, který herci navštívili, je pomáhat těm, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Velkou skupinu v domově tvoří právě samoživitelky s nezletilými dětmi bez přístřeší. A právě těm byly předány potraviny v hodnotě desítek tisíc korun, jenž jim zajistí živobytí na několik týdnů. Tato pomoc proběhla také díky PENNY, které letos věnuje potřebným prostřednictvím potravinových bank potraviny v celkové hodnotě 2 500 000 korun. PENNY zároveň poskytuje České federaci potravinových bank také centrální sklad v Modleticích u Prahy, což znamená pomoc v hodnotě takřka 11 000 000 korun v průběhu pěti let.