Jiří Štědroň, princ Mojmír z černobílé Popelky, slaví kulatiny
Zdroj: herminapress

Jiří Štědroň, princ Mojmír z černobílé Popelky, slaví kulatiny

Vytvořeno dne 23.05.2022

 

Dnes slaví 80. narozeniny herec, zpěvák, textař a spisovatel Jiří Štědroň. Během let natočil několik set skladeb, které se hrály v rozhlase, televizi a vyšly na deskách, patřil k nejprodávanějším československým interpretům. Písně Vlaky, Belinda, Butterfly, Barbara se staly v jeho podání hity

Do srdcí televizních diváků se zapsal rolí prince Mojmíra černobílé pohádce Popelka (1969). Popelku hrála tehdy sedmnáctiletá Eva Hrušková.

„Jirka mne už tenkrát zaujal svojí inteligencí a postojem "moc se neprosazovat". Ono to je někdy na škodu, ale u něj to vypadalo dobře, protože jste z něj měli pocit, že je to takový "lazy man". U něj to myslím funguje dodnes. Takových mužů je málo,“ uvedla Eva Hrušková pro Aplausin.cz.

Od roku 2002 je Jiří Štědroň stálým členem Divadla Semafor. Hrál a zpíval např. v představeních -  Noc v synagoze, To nám to pěkně začíná, I ty zpíváš si ty hity, Osmdesát svíček na ztraceným dortu, Pokušení sv. Antonína, ...nikoho nezabije, Sex a sex je 12, Patero důvodů pro voo doo, Jako když tiskne, Pension Rosamunda, Ten čtvrtek platí, Sukně smutnou jehlou spíchnutá a dalších.

 

 

 

 

Default User Image
Jiří Bauer, 23.05.2022 13:47
Nezapomenutelné kousky zpíval se skupinou ÚV SSM Plameny jako její kmenový člen někdy od roku 1970?
Default User Image
Ivana Vágnerová, 23.05.2022 19:43
Krásný člověk, krásné filmové písničky z první Popelky, a jak je vidět, je tento princ důkazem i po letech, že "muži nestárnou". Hodně zdraví, pane Štědroni!
Default User Image
Helena, 23.05.2022 21:58
Nejkrásnější princ, té doby. Moc pěkný muž i když už jsou léta znát. Hodně zdraví a síly do života.
Default User Image
Lenka, 23.05.2022 23:09
Pořád si pouštím jeho písničky, miluju je. Hodně zdravîčka přeju.