Mladá generace  divadla Semafor vydala desku. Co jim vzkázal Jiří Suchý?
Zdroj: herminapress

Mladá generace divadla Semafor vydala desku. Co jim vzkázal Jiří Suchý?

Vytvořeno dne 21.05.2022

Mladá generace divadla SeMaFor - Dáša Zázvůrková a Petr Macháček v doprovodu kapely Jakub Šafr Trio ve složení Jakub Šafr, Jan Greifoner a Rudolf Musil ve čtvrtek 19. května pokřtila CD s názvem Koncert V barvách SeMaForuTvůrci vybrali to nejlepší z tvorby divadla Semafor a šestnáct písní zaranžovali ve svěžím, swingovém provedení.

Slavnostního večera se zúčastnili a také neočekávaně vystoupili i samotný zakladatel divadla Semafor a autor více než 1300 textů písní Jiří Suchý a Jitka Molavcová, která je nedílnou součástí této divadelní scény. Desce popřáli, aby se dokutálela k uším posluchačů a také k jejím duším.

Z hlediště pak Petrovi Macháčkovi, který za celým projektem stojí, tleskali mimo jiné Hana a Karel Heřmánkovi, Nikol Kouklová a Karel Heřmánek mladší, Jitka Sedláčková, Sabina Laurinová a Vlastimil Harapes.

,,Dáša Zázvůrková a já působíme v tomto legendárním divadle více, než patnáct let a tak máme k poetice, interpretaci a především humoru písní dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr velmi blízko. Bylo logickým krokem posunout naši snahu dále. Cesta vydat desku nebyla v době pandemie jednoduchá, ale za podpory fanoušků a úžasných sponzorů se to přeci jenom povedlo. Srdečně vás zveme na letní turné. Vystupovat budeme po celé České republice,” zve na koncerty pod širým nebem herec a zpěvák Petr Macháček.

„Ta parta, která pořad V barvách SeMaForu vymyslela, jsou vesměs bezvadní člověci a já jim nejen fandím, ale i děkuji za to, že udržujou ty naše písničky v povědomí současníků,uvedl Jiří Suchý.

Projekt Koncert V barvách SeMaForu vznikl před více než deseti lety za výrazné podpory Stanislava Zindulky a skvělého swingového klavíristy Jakuba Šafra. Frontman Petr Macháček se tedy rozhodl při této příležitosti vydat CD se semaforskými hity ve swingových úpravách. Cílem tohoto projektu je přiblížit mladé generaci nejenom texty Jiřího Suchého, hudbu Jiřího Šlitra a Ferdinanda Havlíka, ale také především vzdát hold jednomu z největších básníků naší doby. Do budoucna má toto uskupení ale spoustu dalších plánů, například výchovný pořad pro školy, který bude přibližovat poetiku a více než šedesátiletou éru semaforské tvorby.