Pravdivý příběh! Pojmenovali ji po svém. I proto jim byla Jitřní záře odebrána
Zdroj: Se svolením Voyo

Pravdivý příběh! Pojmenovali ji po svém. I proto jim byla Jitřní záře odebrána

Vytvořeno dne 20.05.2022

 

Po veleúspěšné minisérii Iveta přichází další projekt inspirovaný skutečnými osudy. V hlavních rolích šestidílné Jitřní záře z dílny Voyo Originál se objeví Petra Bučková, Jan Plouhar, Veronika Žilková, Pavel Zedníček nebo Pavel Nový. 

Mladý pár se stěhuje na venkov, aby v novém, čistém prostředí počal vymodlené dítě. Dostalo nepovolené jméno Jitřní záře. „Nenormální“ jméno i spory se sousedy a celou vesnicí spustí soukolí boje s úřady a odebrání osmiměsíční dcery. Alternativní životní styl Junkových provokuje, do boje o dítě vstupují média. Jitřní záře se tak záhy stává symbolem zvůle státního aparátu vůči nonkonformním postojům a zároveň symbolem občanského vzdoru. Kde jsou hranice mezi normálním a alternativním? Kde začíná a končí svoboda jedince rozhodovat o tom, jaký život a podle jakých pravidel povede?

Ke střetu životních hodnot dochází mezi rodiči „Jitřenky“, jak jí rodiče říkají, a sociálními pracovnicemi, které ji odeberou. „V příběhu tvoříme protipól alternativní rodiny Junkových, zastupujeme řád, jsme za kartičky pojišťovny, za rodné listy, za pravidelné lékařské prohlídky a očkování,“ popisuje svou roli vedoucí sociální pracovnice Veronika Žilková a Petra Bučková, co by seriálová maminka Pavla Junková, ji doplňuje: „V tomhle příběhu není černá a bílá, hrajeme s Janem Plouharem milující pár, který není snadné mít za sousedy. O žádné z postav, které v Jitřní záři vystupují, se nedá říct, že má pravdu. Všichni mají totiž tu svoji. Je to velmi silný příběh několika lidí.“

Hrají: Jan Plouhar, Petra Bučková, Veronika Žilková, Pavel Nový, Pavel Zedníček, Yvona Stolařová, Valentýna Bečková, Klára Cibulková, Jana Janěková, Halka Třešňáková a další.

Premiéra je plánována 10.června pouze na Voyo. Následující pátky bude uveřejněn další díl.