Dana Morávková se po šestnácti letech vrací opět jako Rubešová. Kvůli roli se učila salutovat
Zdroj: TV Prima

Dana Morávková se po šestnácti letech vrací opět jako Rubešová. Kvůli roli se učila salutovat

Vytvořeno dne 28.04.2022

 

Jako Andreu Rubešovou ji diváci Rodinných pout milovali, a i když od konce prvního českého dlouhodobého seriálu uběhlo už šestnáct let, její role krásné potvory patří k nezapomenutelným. Nyní se Dana Morávková setká s rolí Rubešové po letech znovu. 

Zatímco v seriálu Rodinná pouta coby Andrea Rubešová prahla po moci a pomstě, jako Vlasta Rubešová v seriálu 1. MISE bude mít herečka Dana Morávková úplně jiné cíle. „Na Rodinná pouta jsem samozřejmě nezapomněla. Ale to, že opět hraju Rubešovou, je nejspíš jen shoda náhod. Myslím, že autory ani nenapadlo, že jsem kdysi hrála Andreu Rubešovou. V 1. MISI hraju maminku Radúze Máchy alias frekventanta Honzy Rubeše, Vlastu Rubešovou. Jsme se Zdeňkem Podhůrským takoví nadšení rodiče. Našemu synovi jde o to, aby se dostal do Amsterodamu, jsme šťastní, že se mu to daří, a přejeme mu, aby se tam dostal, protože tím jde v našich šlépějích,“ přiblížila svoji roli vysloužilé vojákyně Dana Morávková. Do Rubavy přijíždí podpořit svého synka na slavnost u příležitosti jeho povýšení do hodnosti nadporučíka. Zatím netuší, že zanedlouho bude babičkou.

Zatímco Andrea Rubešová v Rodinných poutech byla pro Danu Morávkovou jasným protiúkolem, s Vlastou Rubešovou leccos společného má. Syna, kterého bezmezně miluje a který se taktéž rozhodl pro studium v zahraničí. „Ano, syn studuje v Anglii. A můj seriálový syn chce být tím nejlepším vojákem a chce se dostat daleko. Myslím si, že každá maminka za svým dítětem, pokud mají zdravý vztah, stojí a podporuje ho. Já samozřejmě nemohu svému synovi pomoci, a to ani tomu svému, ani tomu seriálovému, ale podporuji je oba,“ říká oblíbená herečka.  

Na roli vojákyně se Dana Morávková poctivě připravovala. „Když jsem dostala tuto příležitost, těšila jsem se na to, že budu mít zelený kostým, učila jsem se salutovat a dívala jsem se na videa s panem Petrem Pavlem, kterého obdivuji a moc si ho vážím. Měla jsem možnost se s ním jednou potkat, pro mě je voják na úrovni generál Petr Pavel,“ netají se Dana Morávková.