F2 na Silverstone: Body pro Charouz Racing System zajistil Delétraz
Zdroj: herminapress

F2 na Silverstone: Body pro Charouz Racing System zajistil Delétraz

Vytvořeno dne 12.08.2020

 

Druhý víkend na okruhu v Silverstone pro český tým Charouz Racing System znamenal další přísun bodů. Postaral se o ně Louis Delétraz, když v hlavním závodě dojel pátý, z nedělní sprintu pak bral čtvrté místo. Jeho týmový kolega Pedro Piquet nebodoval i proto, že mu v sobotu na startu zhasl motor a v neděli se pak hned v úvodu po kontaktu se soupeřem roztočil do úhledné piruety.

Po ne zcela vydařené páteční kvalifikaci si oba jezdci Charouz Racing System odbyli zcela odlišný vstup do hlavního závodu. Na bývalém vojenském letišti v Silverstone se pro Pedra Piqeta úvod proměnil v noční můru. Brazilcovi totiž zhasl motor a i když pak zajížděl opravdu velmi rychlá kola, obrovskou ztrátu se mu dohnat nepodařilo a závod tak pojal víceméně jako testovací.

To Delétraz prožíval zcela jiný příběh.

Z devátého místa se prodral až na sedmé, dle správně zvolené taktiky si rychle dojel pro tvrdé pneumatiky a začal stíhat další piloty. V jednu chvíli se dokonce dostal do boje o třetí příčku, opotřebované gumy však více než konečné páté místo nedovolily. I tak to byl ale velmi slušný výsledek a dobrý vklad do nedělního sprintu.

V něm se sice Švýcar hned na začátku propadl ze čtvrtého místa na startovním roštu, což ho sice nevyřadilo z boje o elitní pětku, na souboje o stupně vítězů se však díval s velkou ztrátouztrátou.  Konečné čtvrté místo může ale rozhodně brát jako úspěch i proto, že ještě v posledním kole odrážel ataky soupeřů.

Piquet v podstatě neměl šanci na lepší, než konečné 16. místo, protože dvojité hodiny (které mimochodem zvládl bravurně) ho z bojů o elitní desítku diskvalifikovaly. Bez zajímavosti jistě není fakt, že znovu zajížděl jedny z nejrychlejších časů vůbec.

Šampionát FIA F2 pokračuje už následující víkend v Barceloně.