Fanoušci Mira Žbirky těšte se! Tvůrci úspěšného filmu Meky chystají další novinku
Zdroj: herminapress

Fanoušci Mira Žbirky těšte se! Tvůrci úspěšného filmu Meky chystají další novinku

Vytvořeno dne 16.03.2021

Zajímá vás, jak se dal Meky Žbirka znovu dohromady s Marikou Gombitovou a Kamilem Peterajem? Proč se rozhodnul dát šanci o generace mladším producentům? Kdo objevil Marthu? Jak se na přelomu tisíciletí měnila populární hudba? Pak můžete pomoci na svět novému dokumentu, který prozradí vše o okolnostech a zákulisí vzniku zásadního alba. Na realizaci filmu Co bolí, to přebolí lze přispět jakoukoliv částkou na platformě Donio.cz

Dokument Co bolí, to přebolí věnovaný 20 letům fenoménu Modrý album chystá zkušený tvůrčí tým: Scenárista Honza Vedral – šéfredaktor časopisu Headliner, autor životopisných knih Miro Žbirka Zblízka a Neuvěřitelný Ivan Král. Režisér Šimon Šafránek, který má na svém kontě Českým lvem oceněný dokument King Skate a úspěšnou filmovou biografii MEKY. Dalším dárkem pro všechny Mekyho příznivce je plánované vydání Modrého alba remastrovaného v Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD v digi packu s bonusy.

Peníze vybrané prostřednictvím platformy Donio.cz půjdou přímo na natáčení filmu Co bolí, to přebolí, tedy na jeho technické, personální i produkční zajištění. A také na uspořádání projekce filmu, které se mohou zúčastnit i přispěvatelé v aktuální crowdfundingové kampani. Podstatný je rovněž charitativní podtext celé akce – 20 % z vybrané částky získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

„Všechny vás zdravím a budu moc rád, když podpoříte zdravotníky a celý tento projekt. Modrý album vznikl před dvaceti lety ve studiu SONO, strašně rychle to uteklo a já jsem rád, že těch dvacet let neuteklo zbytečně, protože toto album bude opět na světě,“ vzkazuje Miro Žbirka.

Každý z dárců na Donio.cz za své peníze získá nejen bohulibý status donátora české kultury, ale také některou z atraktivních odměn. Například DVD s I. či II. řadou Mekyho hudební talk show Doupě s jeho autogramem nebo dokonce osobní účast na natáčení nových dílů pořadu, Abbey Road studio s remastrovaný vinyl Modrý album s podpisem autora, Mekym rovněž vlastnoručně podepsaný Songbook (kniha textů a akordů všech jeho písní) a další raritní kousky. V nabídce je i výjimečný zážitek – Backstage s Mekym Žbirkou, tedy možnost setkání s Mekym při některé z jeho akcí, včetně společné fotky!