Ani krása jí nepomohla! Misska Iveta Maurerová byla obětí domácího násilí
Zdroj: herminapress

Ani krása jí nepomohla! Misska Iveta Maurerová byla obětí domácího násilí

Vytvořeno dne 16.03.2021

Nezáleží na tom, jestli jste sebevědomá, krásná či úspěšná. I královna krásy může podlehnout manipulativním sklonům a stát se tak obětí domácího násilí. Spoluzakladatelka neziskové organizace Neodkládej to, z. s., která se této problematice věnuje, je toho příkladem.

V roce 2018 vyhrála titul Miss České republiky rodačka ze Znojma Iveta Maurerová. Po dobu několika let před soutěží si však procházela různými formami domácího násilí.

„Přesvědčování, že ho miluji a změny jeho nálad, byla každodenní rutina. Největší důvody byla nedůvěra a žárlivost, přicházelo pak vydírání, výslechy a výhružky. Nejhorší bylo, že jsem si vůbec ale neuvědomovala, že to není normální. Že se jedná o domácí násilí mne ani nenapadlo, neustále jsem omlouvala jeho chování a vinila sebe.“ svěřila se Iveta. „V jiném vztahu jsem to zas naopak schytávala fyzicky. A když jsem si myslela, že jsem ze všeho venku, objevila se třetí varianta vztahu se všemi formami dohromady. Bylo to prostě jako z bláta do louže.“

Rady kamarádek a prosby rodičů byly zbytečné. Naštěstí se Ivetě po stupňování každodenní hrůzy otevřely oči a chtěla začít žít jinak. „Pokud oběti nevyhledají pomoc včas, může to mít negativní dopad i na budování dalších nových vztahů. Já jsem toho příkladem.“

Všechno zlé ale pro něco dobré. Díky tomu začala od minulého roku Iveta spolupracovat s Neodkládej to. Nositelem myšlenky je policista, pan Vladimír Borský. Při výkonu služby se často setkával s domácím násilí a aktuálně problematiku domácího násilí také vyučuje. Vladimír Borský a Iveta Maurerová spojili síly a rozhodli se založit neziskovou organizaci, která by tak mnohem více pomáhala obětem domácího násilí.

„Cílem neziskové organizace Neodkládej to je seznámit veřejnost s více formami domácího násilí a odbourat tak mýtus, že je nutné „čekat na facku“. Naším cílem je šířit osvětu o formách domácího násilí a otevřít tak obětem domácího násilí oči k lepšímu životu bez násilí.“ popisuje pan Vladimír Borský.

Zvláště v této nelehké době pandemie koronaviru to nemají oběti vůbec snadné. Vládní nařízení a lockdown jim o to více znemožňuje utéct od agresora. Uvědomme si, že cílem násilné osoby je získat naprostou moc a kontrolu nad obětí. Situace domácího násilí se od doby začátku pandemie výrazně zhoršila. Nezisková organizace Neodkládej to, z. s. tedy nyní funguje o to více. Pokud máte pocit, že se vás anebo kohokoliv z vašich blízkých domácí násilí týká, neváhejte oslovit Neodkládej to na některé ze sociálních sítích anebo se registrujte na bezplatný a anonymní webinář na stránkách www.neodkladejto.eu. Pomohou vám najít cestu k obyčejnému životu bez násilí.

„Jsem velice vděčná za důvěru, kterou ve mne pan Borský vložil v rámci této spolupráce. Celý tento projekt se posouvá a vzrůstá velice rychle, máme spoustu skvělých plánů a spoluprací, na které se v průběhu roku od Neodkládej to můžete těšit. Díky tomu, co jsem si zažila, jsem našla směr a cíl, kterému se chci v životě věnovat. A já především doufám, že to pomůže co nejvíce lidem.“ dodala vítězka Miss ČR 2018 Iveta Maurerová.

 

 

 

Default User Image
Lukáš Záleský, 18.03.2021 21:15
Ahoj! Ivetko ti úchylové, ti píšou jen nesmysle nečti to a dej si na ně velký Pozor ok? Těší mě já se jmenuji Lukáš Záleský.
Default User Image
Bery, 16.03.2021 13:13
To asi nebude náhoda že si slečna 3x po sobě nabrnkla duševního mrzáka? Kde se asi stala chyba?
Default User Image
Jiří Lisý, 16.03.2021 13:32
Easy, ten hodný kluk, co ji fakt miloval byl pro ni moc obyčejný, tak si vyhlédla někoho zajímavějšího.