Lovesong RED kapely Deaf Heart se dočkal videoklipu
Zdroj: Kamil Klekar

Lovesong RED kapely Deaf Heart se dočkal videoklipu

Vytvořeno dne 15.03.2021

Skupina Deaf Heart vydala na konci loňského roku debutové album Soft Heart Attack a fanouškům nadělila exkluzivní křest ve virtuální realitě pomocí nejnovější VR technologie 360°. Za svůj loňský počin získala nominace na Objev roku v řadě českých hudebních cen. Nyní však vypouští radioedit singlu Red, kterému dala vizuální podobu. Klip se točil na analogovou kameru Super 8.

Kapela album přirovnává k soundtracku k láskám, randění, rozchodům i roku 2020. Red není výjimkou a je jednou z písní o vyznání lásky a odevzdanosti. „Red jsem původně napsal pro jednu zrzku, s kterou jsem před rokem chodil. Dneska už spolu nejsme. Takže lovesong jako blázen,“ komentuje zpěvák Thomas Lichtag.

Videoklip se nese v artovém duchu, ale zároveň otevře dveře do časů již zapomenutých a připomene 80/90s vibe. „Vybral jsem si analogový film Super8, kvůli výrazné estetice. Mám rád texturu analogu, filmové zrno a myslím si, že celkový vizuál je nostalgický, což nám hrálo přímo do karet s textem,“ komentuje režisér videa Nikolas Rigo.

„Tím, že se točilo do filmu, nebylo moc pokusů cokoliv měnit. Takže spousta záběrů byla prostěonetake. Tak to ale máme rádi,“ dodává kytarista Michael Vácha.

Pokud situace dovolí, plánují Deaf Heart live křest svého debutu. Uskuteční se 14. května 2021 na lodi Odra v rámci projektu Vzhůru na palubu.