Fotožurnál: Koncert Petr Hapka 80. Měla premiéru také píseň dodělaná až po Hapkově smrti
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Koncert Petr Hapka 80. Měla premiéru také píseň dodělaná až po Hapkově smrti

Vytvořeno dne 18.04.2024

Geniální skladatel Petr Hapka by kulaté osmdesátiny slavil až 13. května, ale v Kongresovém centru v Praze se díky Českému rozhlasu slavilo už o měsíc dřív. Hvězdy hudebního nebe vzdaly hold autorovi nesmrtelných melodií a písní koncertem Petr Hapka 80.

Vzpomínkový koncert nabídl nejen známé hity, ale kupodivu i jednu novinku. Tou byla píseň Bezejmenný mezi nezvěstnými. O její zařazení do programu se zasadil osobně Michal Horáček.

„Já jsem měl to velké štěstí v životě, že jsem s Petrem Hapkou spolupracoval 30 let. Za tu dobu jsme udělali 6 alb a 70 písniček a to není mnoho. Je to tím, že ještě před tím, než jsem ho poznal, věděl jsem, že je génius. A když géniovi přinesete něco, co má zhudebnit... Já jsem toho hodně napsal a vždycky jsem to zahodil. Jen něco jsem mu přinesl. Petr se podíval, nic neříkal a pak mi někdy zavolal. Třeba ale také za 10 let. Pak zavolal ve čtvrt na čtyři ráno a řekl: Mám to. A já hned sedl do toho žigulíku, jel na Okoř a věděl jsem, že je to jedinečné, nepopsatelné, že budu u zrodu něčeho vzácného. Některé písně jsme nestačili dát na desky a byly dodělané až po smrti Petra Hapky. A dvě z těch písní, a to si moc cením, že Český rozhlas měl odvahu, zazněly na tomto koncertě. První je Krev a šroubky a premiérově Bezejmenný mezi nezvěstnými,“ uvedl mimo jiné Michael Horáček.

Diváci v sále a posluchači ČRo Dvojky museli oželet vystoupení Lucie Bílé, které vypověděly službu hlasivky. V písni „Dívám se, dívám“, Zlatou slavici zastoupila jedinečná Naďa Válová.  

Vojtěch Dyk, Aneta Langerová, Štěpán Kozub, Kateřina Marie Tichá, Michal Malátný, Michael Kocáb, Lenka Nová, Xavier Baumaxa, Naďa Válová to jsou umělci, kteří za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a skupiny Petra Maláska zazpívali legendární písně jako například. Levandulová, Dívám se, dívám, S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc, První noc v novém bytě, Bude mi lehká zem a další krásné Hapkovy písně, které v přímém přenosu odvysílal Český rozhlas Dvojka a Česká televize z koncertu chystá záznam.  

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz