Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru
Zdroj: Archiv

Hrabalovy Postřižiny ožijí přímo v pivovaru

Vytvořeno dne 18.06.2020

Inscenace kultovního příběhu Postřižiny v podání Moravského divadla Olomouc proběhne v pátek 26. června v dokonalých kulisách hanušovického Pivovaru Holba. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost prožít tuto úsměvnou a pohodovou komedii ve zcela autentickém prostředí.

Malebný pivovar uprostřed jesenické přírody si v divadle zahraje vůbec poprvé, a to hned jednu z hlavních rolí.

Postřižiny jsou plné laskavého humoru pojednávající o poklidném životě Francina, správce pivovaru na malém městečku, a jeho půvabné ženy s nevinností a rozpustilostí mladých dívek a s nekonečně dlouhými vlasy, Maryšky. Jejich společný život je převrácen vzhůru nohama příjezdem správcova uřvaného bratra Pepina, ztělesněním živelnosti a radosti ze života s nepřebernou sbírkou potrhlých nápadů. Pepinovým nečekaným spojencem v jejich realizaci se však stane právě paní správcová.

V Postřižinách se představí herci z Moravského divadla Olomouc, pro které se bude jednat o již třetí inscenaci z autorské dílny Bohumila Hrabala. I pro ně však půjde o mimořádné představení, neboť se nebude konat na prknech jejich domovského divadla v Olomouci, nýbrž v areálu hanušovického Pivovaru Holba

Režie: Petr Novotný • Scénář: Ivo Žídek • Kostýmy: Roman Šolc

Kdy? Pátek 26.6.2020 od 19:00

Kde? Areál Pivovaru Holba, Hanušovice

Vstupné: 250–300 Kč na místě, nebo 200–250 Kč v předprodeji