Iveta Bartošová ožila ve filmu. Přihlíželi syn Artur s tetou Ivanou a syn Petra Sepéšiho
Zdroj: herminapress

Iveta Bartošová ožila ve filmu. Přihlíželi syn Artur s tetou Ivanou a syn Petra Sepéšiho

Vytvořeno dne 05.05.2022

Slavnostní premiérou v kině uvedla TV Nova třídílnou minisérii Iveta. Sleduje příběh počátku kariéry Ivety Bartošové a jejího vztahu s hudebníkem Petrem Sepéšim v osmdesátých letech 20. století.

Na premiéře nechyběl Artur Štaidl, syn Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla a Petr Belhocine, syn Petra Sepéšiho, se svou matkou Marií. Přijela také Ivetina sestra - dvojče, Ivana.

Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvárnila Anna Fialová, jejího partnera Sepéšiho Vojtěch Vodochodský. Iveta Bartošová byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu, v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně. Třídílná minisérie scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin (Anna Fialová) příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou (Eliška Křenková) začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepéšim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život.

„Spousta lidí vnímá Ivetu Bartošovou a Petra Sepešiho jako Romea a Julii osmdesátých let. Jako zamilovaný pár té doby, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Petra Sepešiho byla jiná, než si veřejnost často myslí,“ přibližuje scenárista a režisér Ivety Michal Samir.

V dalších rolích se objeví Eliška Křenková, Miroslav Hanuš, Alena Mihulová, Igor Chmela, Robert Mikluš a další. Minisérie vznikla pod značkou Voyo Originál a diváci ji budou moci zhlédnout od 6. května exkluzivně na Voyo.