Jaroslav Svěcený ještě stihne oslavit koncertem šedesátku. Za pár dní mu bude o rok víc
Zdroj: herminapress

Jaroslav Svěcený ještě stihne oslavit koncertem šedesátku. Za pár dní mu bude o rok víc

Vytvořeno dne 02.11.2021

 

Den s velkým D se blíží. Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený už za pár dní stane v koncertní síni Obecního domu a konečně slavnostním koncertem oslaví svoji šedesátku. Koncert, jehož termín musel  být dvakrát přesunut a změnil se z narozeninového koncertu na koncert gratulační, nese název „Jaroslav Svěcený 60“.

„Určitě budu hrát na housle od Giuseppa Guadagniniho z roku 1798, protože pro Smetanovu síň potřebuji opravdu krásný znělý tón a to tyto housle mají. Jsou ozkoušené, housle byly se mnou v sále pro 6 000 lidí a hrály perfektně. V záloze budu mít další dvoje housle z 18. století a v kapse připravené náhradní struny značky „Pí“, Ludolfovo číslo,“ dokázal Jaroslav Svěcený, že je na koncert stoprocentně připravený.  

Mezi hosty na pódiu se objeví Miro Žbirka, Vašo Patejdl, soubor Cigánski Diabli, kytarista Michal Pavlíček, akordeonista Ladislav Horák, klavíristé Václav Mácha a Lucie Tóth nebo Pražský pěvecký sbor Smetana.

Gratulační koncert „Jaroslav Svěcený 60“ se bude konat 6. listopadu 2021 v Obecním domě od 20 hodin. Celý večer bude natáčet Česká televize.