Kristýna Frejová poprvé ve svatebních šatech. Ještě nikdy se nevdávala
Zdroj: Sestřičky

Kristýna Frejová poprvé ve svatebních šatech. Ještě nikdy se nevdávala

Vytvořeno dne 22.06.2021

Už tento týden uvidí diváci televize Prima závěr seriálu Sestřičky. Tvůrci slibují strhující drama, a jeho konkrétní podobu úzkostlivě tají. Posledních šedesát minut vyprávění příběhu z Nemocnice Rubava ale přinese i romantickou svatbu. Do bílých šatů půjde vůbec poprvé ve svém životě herečka Kristýna Frejová (49).

Scénář posledního dílu seriálu Sestřičky spojí dvě postavy, na které by si v prvním díle Modrého kódu, který Prima odvysílala v březnu 2017, rozhodně nikdo nevsadil – Kristýnu Frejovou alias MUDr. Emu Vlčkovou a Romana Zacha alias MUDr. Romana Vilkina. Zatímco Zach před oltářem nestál zdaleka poprvé, pro Kristýnu Frejovou to byla premiéra. „Ani před kamerou, ani v životě jsem svatbu neměla. Svatby jsou bezvadné, je to skvělá věc, když je cizí. K té mojí zatím nedošlo,“ říká Kristýna Frejová. „Nejsem vdavekchtivá a nikdy jsem nebyla. Ještě nenastal ten moment, abych si byla jistá, že s tím člověkem chci strávit zbytek života, abych řekla ano. Třeba si budu jistá v příštím životě nebo v pozdějším věku. Ale nepatřím k těm, kteří by to jen kvůli mejdanu, kterému se říká svatba, chtěli uspěchat a vzít si jen tak někoho,“ uvažovala před nedávnem ve svatebním salónu, a i tam ji její role přivedla vůbec poprvé.

Roman Zach má se svatbami bohaté zkušenosti. „Myslím, že jsem se ženil už asi čtyřikrát, a ani jednou nejsem rozvedený,“ smál se herec při natáčení a do své úlohy se jaksepatří položil. „Tohle bylo opravdu, já jsem to včera oznámil doma. Manželka neměla úplně radost, ale řekl jsem jí, že je to moje práce,“ vtipkoval.

Počasí však snoubencům moc nepřálo. Natáčení totiž připadlo na konec dubna, na den, kdy odpolední teploty na sluníčku nepřesáhly devět stupňů. Zatímco všichni před i za kamerami klepali kosu, jediná nevěsta zimu nepocítila. „Ocenila jsem své letité otužování. Bylo devět stupňů, a mně v šatech zima vůbec nebyla,“ přiznala Frejová, pro kterou to byl současně jeden z posledních natáčecích dní v projektu Sestřičky, resp. Modrý kód. „Bude mi to chybět. Už když jsem si brala texty posledního natáčecího cyklu, dojalo mě to. Taky mi bude chybět, jak mi Roman říká s ruským přízvukem: Miluju tě,“ zasnila se herečka v reportáži pořadu SHOWTIME.

Poslední díl seriálu Sestřičky uvidí diváci televize Prima ve středu 23. června ve 20.15. Co se v Rubavěv posledním díle Sestřiček stane, je zahaleno tajemstvím, autor seriálu ale slibuje napínavou podívanou. „Můžu slíbit, že se nám tam povedlo unikum v rámci nekonečných seriálů – udělat díl ze žánru katastrofického filmu se všemi žánrovými zápletkami. Takové malé skleněné peklo v Rubavě,“ naznačuje šéfautor seriálu Sestřičky, David Litvák.