Kuchař Jan Punčochář o Zdeňkovi Pohlreichovi: “Z něj šel takový strach! Na toho mago*a nemám!”
Zdroj: herminapress

Kuchař Jan Punčochář o Zdeňkovi Pohlreichovi: “Z něj šel takový strach! Na toho mago*a nemám!”

Vytvořeno dne 22.02.2024

Známý kuchař Jan Punčochář dostal kdysi nabídku pracovat pod Zdeňkem Pohlreichem. Tu ale odmítl. Z Pohlreicha šel prý takový strach, že Punčochář musel odejít jinam.

Tuto nabídku dostal Jan Punčochář ve svých 20 letech. Ze strachu z Pohlreicha ji ale musel odmítnout. Zdeněk už byl tou dobou velice zkušený kuchař, a jak ho známe, s ničím se moc nemazal. V podcastu U kulatého stolu se Jan Punčochář ke všemu vyjádřil blíže.

Ve dvaceti letech jste odmítl nabídku pracovat pod Zdeňkem Pohlreichem a ten důvod byl, že jste se ho bál.” Zeptal se ho Martin Klesnil - jeden z dvojice moderátorů. “No ježišmarja, vždyť on  ještě byl - promiň Zdeňku - ještě větší zrůda, než teď! A nemyslím to jako zrůda, jak vypadá, ale on byl strašně přísnej! Já jsem s ním mluvil. Z něj šel takový strach, že jsem si říkal, že na toho mago*a nemám a šel jsem jinam.

Oba kuchaři jsou velcí profesionálové. Oba slaví se svými pořady velké úspěchy a v restauracích mají vždy plné stoly. Nemají si co závidět a nevraživost mezi nimi je spíše z legrace. Oba mají i velký smysl pro humor a minimálně Honza si kolegy Pohlreicha velice váží! Proto celé to vyjádření myslel spíše v nadsázce.

Známe se velmi dobře a občas si telefonujeme. Děláme si legraci ze sebe, takže proto tady to můžu říct. Já si ho velice vážím! Udělal pro tu gastronomii strašně moc a je to skvělěj člověk, skvělej kuchař!” Uznal kvality Zdeňka Pohlreicha Jan Punčochář.