Vojta Drahokoupil pokřtí svoje první album. Na koncertě se objeví plno známých tváří
Zdroj: herminapress

Vojta Drahokoupil pokřtí svoje první album. Na koncertě se objeví plno známých tváří

Vytvořeno dne 21.02.2024

Talentovaný zpěvák a skladatel Vojtěch Drahokoupil pokřtí své debutové album Pocity, které vydal na konci loňského roku, 19. dubna 2024 v pražském Lucerna Music Baru. Vojtěch vytvořil unikátní koncept své show, v rámci které ho doprovodí celá řada vyhledávaných hudebníků.

Album Pocity uvedl Vojtěch Drahokoupil už na konci loňského roku, kdy navázal na vydání několika singlů. Nabízí celkem deset skladeb, na nichž zpěvák ukazuje, že pěvecky dozrál. „Cílem bylo vytvořit kvalitní muzikantskou nahrávku, proto jsem si stál za tím, že veškeré nástroje budou nahrány živě. Nechtěl jsem si pomáhat samply, ale mít opravdové hudební album,“ říká Vojtěch Drahokoupil.

Koncept desky se Vojtěch rozhodl přenést také do svého prvního velkého koncertu a představit svou debutovou nahrávku, co nejvíce autenticky i v živém provedení. Přizval celou řadu hudebníků, kteří se postupně vystřídají na podiu a zajistí jedinečný zážitek. V rámci večera vystoupí těleso složené z kapely ve verzi kytara, basa, bicí, piano a dále pak smyčců, dechů, sboru a vokalistů. Vojtěch se svým doprovodem Jiřím Vidasovem, Daliborem Pelcem, Petrem Koubou, Miroslavem Hloucalem, Marcem Chano, Danielem Heřmanem a dalšími zvou na show, která nabídne výlet do světa rocku, country, popu, gospelu – do světa Vojtěcha Drahokoupila.

„Rád bych, aby si lidi odnesli prožitek, který jsem se snažil společně s producentem Jirkou Vidasovem otisknout do desky. Pozval jsem tedy většinu muzikantů, jejichž nástroje se na desce objevují. Zahrajeme všechno live, bez samplů, halfplaybacku, prostě naživo. Někdo tomu říká oldschool, ale my tomu říkáme poctivá muzika. Hlavně pokřtíme album, na kterém jsem dělal tři roky a dal do něj úplně všechno a stejně tak úplně všechno nechám i v Lucerně. Dorazte s námi zbořit Lucernu, náboje na to máme,“ láká Vojtěch.

Celý večer odstartují Michal Holán a Oldřich Hajlich, jejichž jména jsou známá více z herecké a dabérské scény a kako host vystoupí zpěvačka a spřízněná duše Tereza Mašková. Rozjedou unikátní DJ show a zároveň promítnou svůj první videoklip Kolotoč.