Pravnučku pohádkového Trautenberga vyhodili ve třeťáku ze školy! Další školu ani nedodělala!
Zdroj: herminapress

Pravnučku pohádkového Trautenberga vyhodili ve třeťáku ze školy! Další školu ani nedodělala!

Vytvořeno dne 21.02.2024

Herečka Alžběta Malá momentálně exceluje ve veleúspěšném seriálu Smysl pro tumor. Málokdo ale ví, že její cesta k herectví byla hodně komplikovaná, přestože je pravnučkou „Trautenberga“ Ilji Prachaře.

„Cestu k herectví jsem měla trnitější, dlouho jsem nevěděla coby, studovala jsem scénickou tvorbu, ale vyhodili mě ve třeťáku. Šla jsem na grafickej design, tam jsem odmaturovala. Pak jsem šla na fildu na divadelní vědu, tam jsem taky nechodila. Pak jsem šla na DAMU, tam jsem chodila, ale nebavilo mě to. Mně studijní systém moc nevyhovuje, vyhovuje mi tak po svém si plout, jak sama cítím,“ říká vycházející herecká hvězda Alžběta Malá.

Málokdo ví, že pochází z herecké rodiny Prachařových. Jejím pradědečkem byl Trautenberg Ilja Prachař. Mnoho vzpomínek na něj ale bohužel nemá, zemřel, když jí bylo osm let. Zdědila herecký talent, zato vášeň pro Slavii, kterou je celá rodina Prachařových pověstná, nikoliv. „Celá rodina je těžce slávistická, já jsem jedinej sparťan. Já jsem nějak s tou Spartou víc souzněla a kombinace červené a bílé se mi moc nelíbí. Pro rodinu je ale Slavie citlivé téma, já bych tam nezabrušovala,“ smála se Alžběta Malá v rozhovoru s Honzou Dědkem v jeho 7 pádech.

Video soubor

Zdroj: TV Prima