Kuklová, Pecha, Kohák obdivovali domeček plný koleček. Co by oni smontovali z hromady nepotřebného šrotu?
Zdroj: herminapress

Kuklová, Pecha, Kohák obdivovali domeček plný koleček. Co by oni smontovali z hromady nepotřebného šrotu?

Vytvořeno dne 11.06.2020

Herečka Míša Kuklová byla milým hostem Galerie ocelových figurín v centru Prahy, která slaví dvouleté výročí od prvního otevření. Míša, která před pár měsíci prodělala rakovinu prsu, přišla v doprovodu svého partnera s úsměvem na rtech a plná elánu.

„Mám se dobře. Zdravíčko mi slouží, jsem optimisticky naladěná,“ uvedla v úvodu křehká herečka, kterou sochy a modely vytvořené z kovového šrotu evidentně zaujaly. Byla překvapená, na co všechno se dá kovový odpad využít. „Je to krásné. Nedovedu si představit, že bych si sedla k hromadě šrotu a smontovala takovou krásu. Asi bych postavila koně. Ty mám ráda. Než se mi narodil syn, jezdila jsem hodně. Bavilo mne to a také se mi to hodilo v herecké práci,“ usmívala se Míša Kuklová.

Video soubor

Milovník aut, zpěvák Peter Pecha, obdivoval kovové vozy, které se o moc nelišily od původních modelů. Jsou na výrobu nejnáročnější a čtyřem řemeslníkům zaberou až 7 000 hodin práce. „Mně se tu líbí moc, protože jsou tu skvělá auta. Můj život je ale krátký na to, abych něco takového udělal. Věci, které potřebuji, si dokážu udělat sám, ale že bych z nudy takhle stavěl auta, to se říct nedá,“ uvedl Peter.

To Jakubovi Kohákovi se líbilo, jak někdo zapojil lidskou kreativitu a zužitkoval něco, co už vlastně nebylo k použití. Pečlivě obhlédl kovová umělecká díla v podobě aut, soch lidí, zvířat a postav z pohádek, sci-fi, fantasy či komiksů a měl jasno. „Já bych postavil orloj. Funkční, lepší, než je na Staromáku. Jak by ty tuny železa někdo stěhoval, už není moje věc, ale orloj by fungoval,“ smál se Kohák.

Sochy v Galerii ocelových figurín jsou do detailu propracované a promyšlené, aby dokázali stát na vlastních nohou, měly správné těžiště, dalo se otáčet volantem nebo třeba zavírat dveře. A pozor! Zkultivovaný „šrot“ nerezaví, protože každý artefakt je zalit vrstvou bezbarvé pryskyřice. O tom se přesvědčili i další hosté: fotbalista Martin Fenin, DJ Roxtar, zpěvák Niko Jalauzidis a další.