Matuška, Daněk, Tučný a další: Vychází CD s největšími českými country hity
Zdroj: herminapress

Matuška, Daněk, Tučný a další: Vychází CD s největšími českými country hity

Vytvořeno dne 15.06.2021

 

Již tři dekády vnáší pohodu do naší různě neklidné doby rádio specializované na country a příbuznou muziku. Druhá oficiální česká soukromá rozhlasová stanice to rozjela přesně 15. srpna 1991 v 15 hodin a 15 minut. V zajetí třicítky je také tato nová 2CD kompilace, sestavená tou nejaktivnější částí z půlmilionu současných posluchačů.

Zdroj: Supraphon

„Když moderátor neopatrně zavadil o jakoukoli součást vybavení, jehla právě hrajícího gramofonu přeskočila, v horším případě na úplně jinou písničku než právě hrála. Po pravdě řečeno, byli jsme všem „znalcům“ pro smích. Po třiceti letech máme půl milionu posluchačů. Snad je to tím, že muzika, kterou jim nabízíme, má duši a srdce,“ vzpomíná na začátky programový ředitel Country Radia Miroslav Albrecht.

U příležitosti 30 let jeho existence byla ve spolupráci se Supraphonem a na základě výběru samotných posluchačů sestavena základní kostra 30 nejoblíbenějších písní, které prověřil čas v rozhlasovém éteru.

Názor lidu byl proměněn na ve speciálním kresleném narozeninovém obalu umístěnou poctivou dávku poctivé hudby. Je to výtečný profil toho historicky nejoblíbenějšího ve vysílání, a tím také jakési "best of" trvale populárního žánru.