Plány ČT: Devadesátky, Docent, Stíny v mlze. A pozor! Dojde i na třetí řadu Případů 1. oddělení
Zdroj: Česká televize

Plány ČT: Devadesátky, Docent, Stíny v mlze. A pozor! Dojde i na třetí řadu Případů 1. oddělení

Vytvořeno dne 14.05.2021

Diváci České televize se i v nadcházejících televizích sezonách mají na co těšit. V přípravě je nový komediální seriál Špunti na cestě, detektivní Stíny v mlze nebo minisérie Devadesátky. Po šesti letech padne také první klapka třetí řady Případů 1. oddělení. Svůj pořad chystá vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová a na dokumentech pracuje Helena Třeštíková, Olga Sommerová i Jiří Strach. Ten se po minisérii Docent zaměří na jubilantku Jiřinu Bohdalovou. Na nejmenší publikum čeká pokračování Anči a Pepíka i premiérový večerníček Jezevec Chrujda.

Blízko dokončení je detektivka Stíny v mlze s Petrou Špalkovou a Jiřím Vyorálkem v hlavních rolích a seriál Devadesátky, v němž hrají Ondřej Sokol, Martin Finger, Vasil Fridrich nebo Pavel Batěk. Ve střižně už je i televizní série s pracovním názvem Pozadí událostí Jana Hřebejka a Petra Jarchovského nebo pět příběhů Marka Epsteina, které uvidí diváci České televize pod názvem Hlavně to zdraví na přelomu roku.

Uprostřed natáčení je i třídílná minisérie Docent s ústřední postavou docenta Stehlíka v podání Ivana Trojana, jemuž zdatně sekundují Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Matěj Hádek a Marek Taclík. „Celá myšlenka příběhu, který budou diváci – věřím dychtivě – sledovat, je velmi precizně zpracovaná i originální a její hodnotu podporuje to, že se autorům do scénářů podařilo zahrnout opravdu vytříbený a místy i velmi vtipný tón dialogů,“ vysvětluje kreativní producentka Jiřina Budíková. Za scénářem stojí Josef Mareš s Janem Malindou, autoři podepsaní také pod novými epizodami Případů 1. oddělení.

Česká televize i nadále pokračuje v podpoře zajímavých celovečerních filmů a dokumentů. Režisér Jakub Sommer pracuje na snímku Můj život s Bohuslavem Martinů, Tomáš Bojar sleduje v dokumentu Nahoře i dole osudy válečných pilotů Františka Fajtla a Filipa Jánského a královna časosběru Helena Třeštíková se vrátila k recidivistovi Renému. Do znovuotevřených kin se už teď těší režiséři, včetně Jana Prušinovského, který se po dokončených Chybách začal věnovat lehce testosteronové komedii Grand Prix, Adama Kolomana Rybanského snažícího se navázat na legendy českého filmu Ivana Passera nebo Jaroslava Papouška. Tomáš Hodan se po sérii úspěšných scénářů pustil do režie svého celovečerního debutu. V Posledním závodu chce připomenout lyžaře Hanče, Ratha a Vrbatu. Záběry aktuálně sbírá také Ivo Macharáček, aby v pokračování Tajemství staré bambitky potěšil před Vánocemi v kinech nejen děti