Srdeční záležitost Jaroslava Svěceného „léčil“ špičkový kardiochirurg. Kdo bude další?
Zdroj: herminapress

Srdeční záležitost Jaroslava Svěceného „léčil“ špičkový kardiochirurg. Kdo bude další?

Vytvořeno dne 22.02.2022

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený se za svou kariéru poznal s mnoha zajímavými lidmi.  Nyní se rozhodl, že si tyto významné osobnosti pozve na „pokec“ a popovídá si s nimi pěkně do hloubky. Špičkový kardiochirurg Petr Neužil byl prvním hostem posezení, které houslista nazval Večery s Jaroslavem Svěceným.

„Pět let jsem moderoval v Českém rozhlase, tak proč nevyužít tyto zkušenosti. Moje manažerka Monika Trávníčková tento nápad podpořila a první večer byl na světě. Chci vytvořit určitou možnost, aby se lidé zase začali potkávat a dozvídali se informace, které mají pozitivní charakter. Je to taková moje srdeční záležitost a snad i proto jako první přišel pan profesor Neužil. Někdy si pozvu třeba dva hosty, kteří se budou vzájemně doplňovat,“ usmíval se Jaroslav Svěcený, který má připravené pozvánky pro významné sportovce, hudebníky, filozofy, vědce, umělce a další zajímavé profese.

Jedinou starostí Jaroslava Svěceného je, aby skloubil svůj čas s časem pozvaných osobností. „Hosté, kteří jsou špičkoví, jsou málo polapitelní, tak setkání musíme plánovat s velkým předstihem. Rád bych, aby se tato setkání stala součástí našeho života. To je nejlepší antidepresivum, když posloucháte člověka, který něco zná a umí.“

Nepolapitelný je i Jaroslav Svěcený. Je ve fázi, kdy chystá festival Žhavé struny v Litoměřicích, pak v létě festival v Dobříši, Klášterecké hudební prameny a další koncerty. Těší se na vystoupení v Chorvatsku, Německu, Jihoafrické republice a po dvaceti letech si zahraje ve Štrasburku, na koncertě u příležitosti  předsednictví ČR v EU.

„Čeká mě vydání tří desek. Do jara vyjde deska s kapelou Cigánski Diabli. S kolegyní Lucií Tóth připravujeme dvě desky. Jedna bude s hudbou mého milovaného Brahmse, druhá bude klasicko-jazzovo- swingová. Právě Lucie Tóth je jedna z mála kolegů, kteří umí přecházet mezi žánry,“ řekl Jaroslav Svěcený a dodal, že pokud to klapne, tak to bude pecka.