Nové 2 CD Muzikál expres 30: To je 2x 14 árií z oblíbených muzikálů
Zdroj: Archiv Muzikál expres

Nové 2 CD Muzikál expres 30: To je 2x 14 árií z oblíbených muzikálů

Vytvořeno dne 09.11.2020

 

Právě vyšlo 2 CD ke 30 letům existence rozhlasového pořadu Muzikál expres, na kterém najdete 28 árií zvámi oblíbených muzikálů. Možná jste si to neuvědomili, ale textař, muzikálový libretista, rozhlasový novinář a producent Michael Prostějovský je už dlouho mužem superlativů. Nevěříte? Tady jeněkolik jasných a pádných důkazů:

1/Muzikál Jesus Christ Superstar, který Michael Prostějovský přebásnil do češtiny, se vletech 1994 –1998 dočkal 1.288 repríz. A Ježíš vnásledujících letech obohatil repertoár Městského divadla Brno, Hudebního divadla Karlín a Národního divadla moravskoslezskéhoa měl by být uveden i ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

2/Michael Prostějovský je bez nadsázky nejúspěšnějším tuzemským muzikálovým textařem a libretistou. Na svém kontě má libreta kčeským verzím šestnácti celosvětově úspěšných muzikálů. A taky k tuzemským muzikálům Rusalka a Popelka a k operetě Vévodkyně z Chicaga.

3/Rovných 30 let vysílá Český rozhlas Prostějovského rozhlasový pořad Muzikál expres. Michael Prostějovský je nejen jeho autorem, ale i moderátorem. Posledních deset let tenhle rozhlasový evergreen uvádí se svým někdejším studentem z katedry divadelní vědy na FF UK Pavlem Bárem, který je i spoluautorem tohoto pořadu.

Tvůrci pořadu každý týden informují posluchače Českého rozhlasu Dvojka o muzikálovém dění doma i ve světě. Od roku 2013 Muzikál expres také nahrává s předními pražskými i regionálními muzikálovými zpěváky nejslavnější melodie ze světoznámých muzikálů. Obvykle je doprovázejí dvě špičková rozhlasová tělesa, tedy Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Rozhlasový Bigband Gustava Broma.

Klip z produkce Musical-Media: Nesmrtelný (Immortal z muzikálu Poe) –Roman Tomeš

V roce 30. výročí vysílání tohoto pořadu vtěchto dnech vyšlo 2 CD Muzikál expres 30 s výběrem úspěšných interpretů i slavnýchmuzikálových titulů z vlastní produkce Muzikál expresu. Představují se na něm Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová, Natálie Grossová, Jitka Zelenková, Michaela Nosková, Katarína Hasprová, Jana Musilová, Martina Šnytová, Hana Fialová, Roman Tomeš, Jakub Hübner, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Jan Smigmator, Lukáš Adam a Pavel Klimenda.

V jejich interpretaci na tomto 2 CD uslyšíte časem a miliony posluchačům prověřené árie z muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, Největší showman, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Sunset Boulevard, Děj se co děj, Kočky, Rebecca, Čarodějka –Wicked, Moulin Rouge, Evita, Porgy a Bess, Popelka a Fantom Londýna.

Klip z produkce Musical-Media: Superstar (z muzikálu Jesus Christ Superstar) –Lukáš Adam -ostravské Divadlo Jiřího Myrona, Národní divadlo moravskoslezské

Michael Prostějovský a Pavel Bár mají vždy upřímnou radost, když je při nejrůznějších příležitostech osloví některý zjejich posluchačů a přizná, že si jejich pořad rád pouští. Zájem posluchačů je neustále motivuje zprostředkovávat ty nejzajímavější informace i hodnotné a zároveň atraktivní nahrávky ze světa hudebního divadla a filmu. Přízeň posluchačů je pro ně závazkem do dalších let. A právě vydané 2 CDMuzikál expres 30 je jasným důkazem, že tvůrci Muzikál expresu rozhodně neusínají na vavřínech.