Polda: Střelba a strach! Jak se postarají dva poldové o jednu dceru?
Zdroj: TV Prima

Polda: Střelba a strach! Jak se postarají dva poldové o jednu dceru?

Vytvořeno dne 20.03.2021

Ohlušující rána, která našla svůj cíl, a vyděšená Míša schovávající se pod stolem. V bance se objevil zloděj a vyhlédl si další oběť, která právě volá svému otci-policistovi, že byli přepadeni. Hovor ale nedokončí a s pistolí u hlavy odchází jako rukojmí. To byly první minuty natáčení dalšího dílu seriálu Polda pro Elizavetu Maximovou.

„V tomto případě jsem cítila zcela autentický strach i kvůli výstřelům. I když jsem věděla, že se během natáčení přepadení střílí slepými náboji, v budově, ve které jsme točili, byla opravdu silná ozvěna. Po každém výstřelu mi šíleně bilo srdce! Nejtěžší pro mě bylo nezakrývat si uši a nemhouřit oči ještě prvními výstřely a výkřiky,“ usmívá se dnes při vzpomínce na dramatické natáčení herečka, které scénář předepsal dva otce – Davida Matáska jako toho biologického a Jiřího Vyorálka jako toho, který ji vychoval.

„Oba své tatínky v seriálu Polda mám opravdu ráda, těšila jsem se na laskavý humor Davida i na vyprávění příhod od Jirky. Oba mají skvělý smysl pro humor, takže se mezi záběry hodně nasměju! Jiří se mě během natáčení snažil často rozesmávat schválně, kdykoli šlo o jakékoli vážné či vypjaté scény a kamera byla otočena zrovna na mě. Věřím ale, že se vítr otočí a v nových dílech Poldy či v nějakém jiném projektu, třeba i za pár let, mu to pěkně vrátím, tatínkovi,“ přemýšlí Elizaveta, která Poldu natáčí už od roku 2016. „První díly se natáčely, ještě když jsem byla studentkou DAMU – za zkušenosti díky seriálu jsem skutečně vděčná. Navíc kdykoli se vracím na plac, cítím, jako bych se vracela domů. Je tu skvělá atmosféra i celý štáb v čele s režisérem Jardou Fuitem!“ chválí své kolegy herečka, která považuje za radost a čest hrát s tak prima parťáky. „Hrát tolik let po boku Davida Matáska a Igora Orozoviče, se kterými měla moje postava dějovou linku, je opravdové štěstí! A samozřejmě se vždy těším i na Vláďu Polívku, se kterým spolu hrajeme v představení Elegance molekuly v Dejvickém divadle!“

V příštím díle Poldy se objeví i další důležitá žena, maminka Juniora (Vladimír Polívka), který se z návštěvy své maminky (Taťjana Medvecká) pěkně zapotí. „Maminka je alfa a omega jeho života, občas jí musí i lhát, a vůbec to neumí. Je na něj pyšná, a on z ní má dost vítr – protože si celou dobu myslela, až do jedné osudné chvíle, že je právník, a on přitom běhá s pistolí…“ prozrazuje Vladimír Polívka. Když Taťjana Medvecká přijde na to, že její syn je policajt, skončí ve výslechové místnosti. Kdo? To se dozvíte už dnes večer ve 20.15 na televizi Prima.