Příběh jako z pohádky: Ředitelka holdingu operní pěvkyní. Daniela Filo začínala při Bílé a Machálkové
Zdroj: herminapress

Příběh jako z pohádky: Ředitelka holdingu operní pěvkyní. Daniela Filo začínala při Bílé a Machálkové

Vytvořeno dne 19.02.2021

 

Je to příběh jako z pohádky. Láska ke zpěvu přivedla operní pěvkyni Danielu Filo, ředitelku divize designu velkého holdingu, až na koncertní podia. A to operu nikdy zpívat nechtěla!

„Jako malá jsem si hodně zpívala a přála jsem si být zpěvačkou. Pamatuji si, když začal frčet Drácula, pustila jsem si magneťák a zpívala s Leonou Machálkovou a Lucií Bílou. V tom období jsem věděla, že nechci zpívat dechovku a operu, to opravdu ne! Ale potom jsem začala studovat techniku bel canto a našla v opeře obrovské zalíbení,“ popsala Daniela Filo cestu k opernímu zpěvu, který od roku 2007 studuje u paní profesorky Emy Hubáčkové a u světové operní pěvkyně Evy Randové absolvovala velmi intenzivní The Singing Master Classes.

Pro Danielu Filo je docela náročné skloubit svůj koníček s péčí o rodinu, děti a práci ve firmě. „Ono těch firem je aktuálně 55, je to holding. Oficiálně jsem ředitelka divize designu, ale neoficiálně dělám od marketinku, přes personalistiku, přes strategické vedení firmy, až po…, od každého trochu. Vstávám brzo, chodím pozdě spát. Víc spánku je moje pravidelné novoroční přání,“ smála se Daniela.

V zákulisí natáčení koncertu měla operní pěvkyně možnost se setkat s profesionály Leonou Machálkovu, Petrem Kolářem, Marianem Vojtkem, Heidi Janků, Standou Hložkem, Terezou Mátlovou, producentkou koncertu Monikou Trávníčkovou a dalšími. „Je hezké se takto vidět. Když jsem byla malá, tak mě táta naučil na klavír Holky z naší školky a teď tu Standu potkám. S Leonou jsem si zpívala z magneťáku.“

Stejně jako ostatní se Daniela Filo těší na obecenstvo. „Tady při natáčení tak trochu popírám, co tvrdím, že zpěvák je schopen dát maximum jen při zpěvu před diváky. Tam předává nejen sluchový a vizuální vjem, ale i svoji energii, radost, štěstí. A to záznam nebo CD neumí.“