Přiznání Kotka a Prachaře: Riskantní zkušenosti s alkoholem!
Zdroj: TV Prima

Přiznání Kotka a Prachaře: Riskantní zkušenosti s alkoholem!

Vytvořeno dne 25.02.2022

Diváci pátečního dílu soutěže Máme rádi Česko budou svědky nečekaného přiznání kapitánů Jakuba Prachaře a Vojty Kotka. Úvodní otázka moderátora Libora Boučka, která směřovala ke zjištění, co nejpodivnějšího kdy prohnali hrdlem, vyústila ve vyprávění vzpomínek, ze kterých jsou dnes sice veselé historky, zato v čase, kdy se staly, měli víc štěstí než rozumu.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

O první zkušenost s alkoholem se Jakubovi Prachařovi překvapivě postarala jeho prababička. Měl jsem prababičku, byla skvělá, pletla si mě s bratrancem. Buď jsem byl Kubeček, nebo Michálek, záleželo, jak se vyspala. Myslela si, že máme oba nezdravou bílou barvu. Už v našich čtyřech letech vyhodnotila, že jsme oba anemický. Řešila to Alpou na cukru. Když do čtyřletýho malýho těla pošleš Alpu na cukru… Takže jsem se s bratrancem promotal do šesti let, než jí to zakázali. To není vtip,“ vyprávěl k úžasu všech Jakub Prachař s tím, že jeho babička v boji proti chudokrevnosti vnoučat šla ještě dál. „Když zjistila, že je nám trošku blbě, říkala: Kubečku (nebo Michálku), bude cukrkandl. To spočívalo v tom, že vzala citron a obalila ho v cukru. Takže poté, co jsem se motal na zahradě, jsem se ještě zkroutil,“ vzpomínal v pořadu Máme rádi Česko.

Zdraví svoje i svých kolegů dal v souvislosti s alkoholem všanc i Vojta Kotek, když se před čtrnácti lety podílel na vzniku válečného filmu Tobruk. „Točili jsme v Tunisu film Tobruk s Václavem Marhoulem. Jeden večer jsme zůstali přímo v poušti, chtěli jsme tam přespat a posilnit se alkoholem, který tam ale nikde nebyl. A protože já jsem tam fungoval jako runner, což je člověk, který na natáčení běhá a nosí věci a někdy ani neví proč, taková holka pro všechno, řekl jsem si, že to je můj úkol sehnat uprostřed pouště alkohol. Tam je problém sehnat vodu, natož alkohol. Jediný alkohol, který jsem našel, byl lékárenský líh v maskérském stanu zakoupený v místní vesničce, který jsme skutečně zkoušeli pít. Dohru to mělo ráno, když se jednotlivci budili ve stanech a křičeli nadšením, že něco vidí,“ šokoval Libora Boučka i svůj tým Vojta Kotek, a nabídl tak vysvětlení, proč se mu v soutěži Máme rádi Česko moc nedaří. Štěstí si zřejmě vybral před lety v Tunisu.

Podaří se mu tentokrát v soutěži porazit Jakuba Prachaře? Pomoci mu v tom může moderátorka Gabriela Partyšová, inženýr Milan Peroutka a fotbalista Petr Švancara. „Já jsem jediný v celém sále, který nemá maturitu, ale přátelé, můžu překvapit,“ prásknul na sebe Švancara a skutečně nijak nezaostával ani za jediným inženýrem v týmu Milanem Peroutkou. „Nevím, jestli to mám přiznat, ale mám titul z oboru cestovní ruch, teritoriální studia. Moc se těším na slepou mapu,“ smál se Milan Peroutka zkraje natáčení.

Jestli si odnese výhru tým Vojty Kotka nebo tým Jakuba Prachaře ve složení: Dana Morávková, Mirek Hrabě a Andrea Antony, uvidí diváci televize Prima v pátek 25. února ve 20.15 na Primě.