Od lyží k umění! Marian Vojtko přiznal, proč ho rodiče radši dali na zpěv
Zdroj: herminapress

Od lyží k umění! Marian Vojtko přiznal, proč ho rodiče radši dali na zpěv

Vytvořeno dne 24.02.2022

Operní a muzikálový zpěvák Marian Vojtko opět vyrazil na lyže. Zpěvák zde otestoval novou sjezdovku a prozradil, jak v dětství na lyžích závodil a proč ho nakonec rodiče raději přihlásili na zpěv.

Marian Vojtko vyrazil na lyžovačku na Ještěd úplně poprvé, rozhodně to ale nebylo naposledy. „Konečně jsem objevil lyžařskou destinaci, kterou budu každoročně navštěvovat. Nejen že se mi ve skiareálu moc líbilo, ale je to strašně blízko. Jen asi hodinu z Prahy, jsou to opravdu hory za rohem,“ uvedl operní a muzikálový zpěvák, který si užíval především pětačtyřicet metrů širokou a přes 1,5 kilometru dlouhou sjezdovku, která je asi největším lákadlem zmodernizovaného skiareálu. Užijí si na ní nejen začátečníci a děti, ale i vyznavači carvingové jízdy a ostřílení lyžaři, ke kterým Marian nepochybně patří. Vždyť už jako malý chlapec závodně lyžoval. Na lyžích jsem stál poprvé asi v sedmi letech. Naši mě zapsali na lyže do klubu Červená hvězda, kde jsem byl asi pět let. Byly to krásné časy. Poznal jsem snad všechny kopce na Slovensku a závodil ve sjezdu a slalomu. Ve sjezdu jsem byl ale lepší. Byl jsem totiž dost živé dítě a při sjezdu jsem nemusel přemýšlet nad brankami. Jen jsem to pustil,“ prozradil oblíbený zpěvák a dodal: „Jelikož jsem po každém výjezdu na hory rozbil termosku, tak mě rodiče pak asi schválně dali na zpěv.“

V letošní sezóně přibylo na Ještědu i špičkové umělé osvětlení pro večerní lyžování nebo moderní aprés-ski bar na dojezdu. Zpěvák Vojtko dává ale před občerstvením raději přednost lyžovačce. „Na horách mám nejraději to, když nemusím na nikoho čekat. Takže moje partnerka je většinou ve wellness nebo v apré-ski baru a já si můžu v klidu závodit,“ směje se Marian, která dosud jezdil nejraději na Lipno, do Špindlu a do rakouských Alp.