Režisér Adamec slaví 75. narozeniny: Divákům přinesl zábavné pořady, Sanitku a 11 let se schovával s milenkou
Zdroj: herminapress

Režisér Adamec slaví 75. narozeniny: Divákům přinesl zábavné pořady, Sanitku a 11 let se schovával s milenkou

Vytvořeno dne 09.03.2023

Celý svůj život stojí Jiří Adamec za kamerou a vytváří pro televizní diváky nejen romantické pohádky, celovečerní filmy, ale především seriály a zábavné pořady jako Český slavík, Bingo nebo silvestrovské show. I díky televizi poznal svou životní lásku, někdejší sportovní moderátorku Janu Adamcovou (51).

Svou lásku k Janě, tehdy ještě Novákové, musel dlouhých 11 let tajit před veřejností. V době, kdy se poznali, byl totiž Jiří Adamec už dávno ženatý a měl tři děti, Marka, Terezu a Kristýnu. Navíc moderátorka byla o 24 let mladší. Prakticky se narodila v letech, kdy Adamec už natáčel svoje první díla.

Jejich vztah, který začal v televizi Nova, prasknul ve chvíli, kdy Adamcová otěhotněla s jejich synem Danielem. Oběma se velmi ulevilo, že už se nemusí skrývat. Adamec se s první manželkou Tatianou Kavčiakovou rozvedl, Záhy na to se s Janou vzali a narodila se jim dcera Jasmína. Po čtyřiadvaceti letech ale u nich propukla ponorková nemoc a šli od sebe. Chtěli se rozvést, ale bývalá moderátorka rozvod nakonec ze zdravotních důvodů zastavila.

Adamec přinesl divákům mnoho nezapomenutelných pořadů, pohádek a hlavně seriálů. Mezi jeho díla patří kultovní seriál Sanitka, Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Cesty domů. Z pohádek natočil například Princové jsou na draka, Co takhle svatba, princi, její pokračování Ať přiletí čáp, královno! nebo také zatím jeho poslední film Léto s gentlemanem.

Zdroj: Autorský článek