Splněné poslední přání Juraje Jakubiska. Výpravná pohádka Perinbaba 2 ho prozradí
Zdroj: Bontonfilm

Splněné poslední přání Juraje Jakubiska. Výpravná pohádka Perinbaba 2 ho prozradí

Vytvořeno dne 30.11.2023

Lucia Šoralová a folková skupina Nerez nazpívali titulní píseň k poslednímu filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy. Původně lidovou píseň upravil hudebník Ondřej Soukup.

„Tuto píseň a její motiv vybral do filmu sám Juraj. A to proto, že motiv Páslo dievča pávy byl i v první Perinbabě a vinul se celým dějem. V pokračování ho převezme syn Alžběty a Jakuba Lukáš jako píseň od maminky – symbol vzpomínky a lásky,“ prozrazuje producentka filmu a vdova po Jakubiskovi, Deana Jakubisková.

Shodou okolností byla Perinbaba úplně prvním filmem, který Lucia Šoralová jako osmiletá viděla v kině. „Je to jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek z dětství. Po promítání jsem tehdy stála před kinem a nemohla jsem dojetím přestat plakat. Dodnes není film, který by mě uměl víc dojmout. Ten pocit si stále pamatuju,“ dodává zpěvačka, pro kterou tak má tato píseň speciální význam.

Ondřej Soukup přearanžoval píseň tak, aby zněla v duchu nového filmu Perinbaba a dva světy. „Tahle skladba má už mnoho verzí, dokonce jsem slyšel i punkovou,“ říká s úsměvem Ondřej Soukup. „Poprosil jsem skupinu Nerez, aby ji nazpívala, zejména Lucii, protože je folkloristka, která působila v Lúčnici. Má nádherný, ostrý folklórní hlas a jako Slovenka i slovenštinu. A kluci ze skupiny dozpívali vokály,“ přibližuje Soukup., jenž je spolu s Janem Jiráskem i autorem hudby k celému filmu.

Velkolepé pohádkové rozloučení režisérské legendy Juraje Jakubiska vstoupí do kin 7. prosince 2023.