Tohle nechcete! Ve třiceti letech má přes metrák a půl, deprese a psychika se hroutí
Zdroj: TV Prima

Tohle nechcete! Ve třiceti letech má přes metrák a půl, deprese a psychika se hroutí

Vytvořeno dne 05.11.2021

166,7 kg. Taková je původní Moničina váha ve třiceti letech. Ta, se kterou vstupuje do pořadu Tlouštíci. Hodně přibrala po dětech. Rozhodla se s tím tedy něco udělat. I proto, že nechce mít ve zdravotní zprávě napsáno, že je morbidně obézní.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

I když ji její manžel miluje takovou, jaká je, rozhodla se se sebou něco udělat. Je šťastná za svůj život i děti, za to, že lékařská váha jí nezváží už tolik šťastná není. Navíc při pohledu do zrcadla, jak sama tvrdí, vidí něco ošklivého, velkého a nepřitažlivého. Povede se jí s kilogramy zatočit a nastavit životosprávu tak, aby pomalu, trvale a zdravě zhubla?

Moničin osud není z těch nejlehčích. Maminka jí zemřela, když byla malá, a ona nakonec skončila v dětském domově. S kily navíc bojuje celý život. Nejvíc přibrala v těhotenství a ani po porodech nešla kila dolů. Monika si uvědomuje, že 163 kilo je opravdu alarmujících. Jejím největším problémem je paradoxně to, že málo jí. Respektive nejí přes den, ale večer to dožene. Podaří se našemu týmu Moniku přesvědčit, že pravidelná strava je základ?

S jídelníčkem pomůže Monice MUDr. Dita Pichlerová, s psychickými problémy Monice pak psycholožka Zuzana Douchová, která se mimo jiné specializuje na řešení poruch příjmu potravy.

Monika se pomalu začíná hýbat, ale nadváha si svou daň vybírá na fungování celého těla… Kvůli covidovému lockdownu bude online na správné cviky a pohybové aktivity dohlížet Lucie Ternová, lektorka zdravého pohybu a trenérka fyzio-fitness, certifikovaná trenérka metody DNS prof. Pavla Koláře.

Blížící se konec osmiměsíčního snažení Moniku děsí. Moc dobře ví, že není vše, jak má být… že hledání falešných důvodů neúspěchu je jen obelhávání sebe samé… Podporu ale má v psycholožce Zuzaně Douchové.

 

 

 

Default User Image
Hana Stojanová, 06.11.2021 08:59
Na to "po dětech" jsem dost alergická. To je jasné, že s takovým přístupem ženy zůstanou obézní. Pokud těhotenství nevyužívají jako omluvu pro nezřízené cpaní se, přiberou třeba do 15 kil. S dítětem odejde tak 5 - 7 plus nějaká voda, co se v těle v těhotenství v těle zadržovala, takže jim nakonec zbude 5 kg navíc. I kdyby deset, ale rozhodně ne 100. Výmluvy, výmluvy, hledání viníka všude jinde, než ve svém nezřízeném žraní, to je celé "po dětech".
Default User Image
Eva Macháčková, 06.11.2021 23:29
Naprosto přesné, výstižné. Kdybyste to nenapsala Vy, napsala bych to já.
Default User Image
Monika , 08.11.2021 10:25
Dobrý den..
Já nechci se na nic vymlouvat nebo se omlouvat, po posledním těhotenství jsem přibrala 35kg.. Z 80% jsem ležela v nemocnici s velmi vysokým tlakem a cukrovkou na inzulínu a přísné dietě... Po porodu jsem nezhubla téměř nic navíc. Váha u tak šla pak pomalu nahoru. Lidé z mého okolí co ne znají, tak moc dobře ví jaká jsem a že nejsem ten typ člověka co se laduje hambačema atd... Pohyb mi nikdy ale nikdy nedělal problém až po té co mi váha rapidně vzrostla. Nic méně, já Vám váš názor neberu, jen si myslím že nic nevědět a ještě ani nevidět díl a rovnou se takto do toho vrhat mi přijde nefér, tím samozřejmě mluvím obecně.. Nikdy jsem nikoho Díky bohu nesoudila a tyto všechny komentáře mě jen utvrziji v tom, že dělám jen dobře a řeším si svůj život a ne druhých. Všichni mi říkají, hlavně nikde nic nečti... Bohužel nejsem tak silná aby to všechno nečetla, nedá mi to.. Ale jedno pozitivum to má.. Bojuji dal, od konce mám 5kg dole... Začala jsem bojovat a já se nezvládám! Jak jsem četla "HORDA SÁDLA" atd... Sama sobě se hnusim.. A není to nic lehkého! Nikdy jsem netušila jak hubnutí opravdové hubnutí může být náročné.. Ale jak jsem psala, já se nezvadám.. Ale můj názor je, že i kdyby zhubla 50kg, tak pro vás nebudu nikdy dobrá.
Hezký den :)
Default User Image
Jaromir Jirsak, 08.11.2021 12:43
tak to procitam a snazim se mnohe pochopit, jo bylo to napsano, ano kazdy znas ma svuj problem a docela me dostava ta vyjedreni kdy mnozi tvrdi ze pribiraji i po vode a jen nerozmumim tomu (mozna je to za carou) proc mnozi jini jo v dobe valky v genocidach hladomorech nedostatku potravy po vode nepribrali, naprosto netouzim po tom obdobi
Default User Image
Anonym, 09.11.2021 11:47
Dobrý den, Moniko, držím Vám palce, ať dosáhnete na vysněnou váhu brzy. Z kritik si nic nedělejte, někteří jedinci si potřebují zahojit svá frustrovaná ega a jinak než kopáním kolem sebe to nezvládají....
Default User Image
Kamila, 11.11.2021 07:56
Moniko,
nic si nedelejte z nenavistnych komentaru, jste sikovna a statecna zenska… neni to jen tak pustit se do takove zmeny !!
Default User Image
Renata, 11.11.2021 12:54
Ahoj Moniko vykašli se na blbí komentáře a pokud chce s tak to dokážeš říkám to s vlastní zkušenosti co jediné bych ti poradila dej si do pořádku psychiku a až budeš v pohodě tak u Vidíš jak krásně půjdou kila dolů věř mi a všechno jde to mi věř když člověk opravdu chce máš úžasného manžela krasne děti a tý jsi mooc pěkná baba takže dej se do.poradku psychicky a pak to půjde samo
Default User Image
Mirka, 11.11.2021 21:22
Nic si s tech hloupých komentářů nedělejte ,drzim vam moc palce a něco o tom taky vím.
Default User Image
Karel Urban, 09.11.2021 13:30
S dětmi se také mění hormonální rovnováha a může to ovlivnit štítnou žlázu. Přečtěte si o tom něco odborného, než začnete někoho odsuzovat.
Default User Image
Mirka , 11.11.2021 21:24
Jste absolutně mimo mísu, a ve vašem případě platí podle sebe soudím tebe,smutné, nic o tom nevite