U Heřmánků bylo veselo! Divadlo Bez zábradlí slavilo třicítku
Zdroj: herminapress

U Heřmánků bylo veselo! Divadlo Bez zábradlí slavilo třicítku

Vytvořeno dne 05.11.2021

V září Divadlo Bez zábradlí zahájilo jubilejní 30. sezónu, a to je důvod k pořádné oslavě! Ve čtvrtek 4. listopadu pro své diváky a přátele přichystalo slavnostní program plný vzpomínek a historek, kterým provázel moderátor Aleš Cibulka.

O své herecké zážitky se podělily herecké osobnosti, které jste mohli na jevišti Divadla Bez zábradlí vídat od počátku jeho existence: Veroniku Freimanovou, Danu Morávkovou, Josefa Cardu, Petra Pospíchala, Pavla Zedníčka, zakladatelskou dvojici Hanu Heřmánkovou a Karla Heřmánka a spoustu dalších.

Chyběla Jana Švandová, která je v karanténě a s kolegy na jevišti se spojila telefonem a zdravice poslal Jiří Bartoška, Rudolf Hrušínský, Adrian Jastraban a další. O hudební složku se postarali zvláštní hosté Ondřej Havelka a Jaromír Nohavica.

Ve foyer divadla je k příležitosti narozenin připravena výstava fotografií, plakátů a dalších materiálů, které jsou s třicetiletou existencí této scény spjaty. 

Za těch třicet let má Divadlo Bez zábradlí za sebou řadu věhlasných inscenací, které přilákaly tisíce diváků a jichž se odehrály stovky repríz – hry jako Jakub a jeho pán, Revizor, Blbec k večeři, Tři muži na špatné adrese, Hráči, Kontrabas a mnoho dalších. Na těchto i jiných inscenacích spolupracovaly takové režisérské legendy, jakými jsou Jiří Menzel, Boris Ščedrin nebo Sergej Fedotov.

Z poslední doby připomeňme úspěšnou komedii Hra, která se zvrtla, muzikály Cikáni jdou do nebe a Cabaret (jenž kromě notoricky známých jazzových melodií láká na devítihlavý orchestr pod vedením Jakuba Šafra) nebo monodrama Iliada.