V kterém divadle si na Silvestra polechtáte bránici? Budou to Vinohrady, Divadlo Bez zábradlí, Kalich či nějaké jiné?
Zdroj: Divadlo na Vinohradech

V kterém divadle si na Silvestra polechtáte bránici? Budou to Vinohrady, Divadlo Bez zábradlí, Kalich či nějaké jiné?

Vytvořeno dne 29.12.2021

Václav Vydra, Ondřej Brousek, Anna Polívková, Michal Dlouhý, Tomáš Měcháček. Tyto herce a herečky, a je jich mnohem víc, máte možnost zhlédnout poslední den letošního roku v komediích na svých domovských scénách a s nimi tak přivítat Nový rok.

Stalo se už nepsaným zvykem, že poslední den v roce každé větší divadlo představí nějaký komediální kus. Je fakt, že vyměnit gauč či křeslo před televizí chce chvilkami trochu odvahy, chvilkami trochu přemlouvání, ale divadelní zážitek za to určitě stojí. Nesmíte ovšem otálet dlouho. Na některé hry zbývají už jen poslední lístky. Protože divadel je opravdu hodně, zde je alespoň malý výčet toho, co můžete na pražských scénách zhlédnout.

Poslední den v roce v Divadle na Vinohradech odehrají dvojité představení hry Slaměný klobouk, která sebe sama prezentuje jako komedie plná náhod. V hlavní roli exceluje Ondřej Brousek a těsně v závěsu Pavel Rímský, Václav Vydra nebo Otakar Brousek. Režie se ujal herec a ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Komedii Hra, která se zvrtla uvede Divadlo Bez zábradlí. Popis této mysteriózní komedie se dá jen těžko vyjádřit slovy, neboť je to smršť nepředvídatelných situací, se kterými se herci pokoušejí vyrovnat zoufalou snahou dovést představení do konce. Představí se Dana Morávková, Josef Carda, Karel Heřmánek ml., Jan Řezníček, psí hvězda Amy a další.

Divadle Radka Brzobohatého se můžete těšit na adaptaci fenomenálního britského sitcomu Ajťáci (IT CROWD). V hlavních rolích se představí Anna Polívková, Zuzana Kajnarová či Jiří Maryško.

Michala Dlouhého, Kamila Halbicha nebo Roberta Jaškówa potkáte poslední den v roce na prknech Švandova divadla v komedii Smrt mu sluší. Moto hry zní: Největší divadelní událost od přeletu rakve nad Národním divadlem. Komedie napsaná přímo pro Švandovo divadlo je nekompromisním nahlédnutím do hloubi divadelních útrob, kde se hon za úspěchem rovná boji o přežití.

Divadlo Kalich také nezůstává o Silvestra pozadu a připravilo si pro diváky bláznivou komedii Dokonalá fraška. Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Rozpory se snaží zoufale tutlat, protože kdo by četl manželské rady člověka, jemuž se manželství rozpadá, že? Celé představení si vystačí pouze s dvěma herci, Ladislavem Hamplem a Lucií Štěpánkovou, kteří se vtělí do deseti rolí.

Divadlo Na Fidlovačce si připravilo drsnou komedii Testosteron, která vypráví o tom, že být člověkem není vůbec jednoduché. Navíc, když ten člověk je muž a jeho pohled na svět kalí přebytek nebo nedostatek testosteronu. Komedie, kterou budou milovat hlavně ženy. V hlavních rolích se představí Tomáš Měcháček, Karel Zima nebo Václav Šanda.

Divadelních představení v Praze je dost a dost. Jde jen o to si umět vybrat. Navštívíte nějaké divadlo v posledním dni roku 2021? Které to bude?