Vášáryová a Bartoška si připili na dálku. Společný film míří do kin
Zdroj: Se svolením FALCON

Vášáryová a Bartoška si připili na dálku. Společný film míří do kin

Vytvořeno dne 17.12.2021

U příležitosti uvedení nového snímku Šťastný Nový rok 2 Dobro došli se tvůrci a herci setkali najednou na dvou místech – v Praze a Bratislavě. Zatímco na nábřeží Vltavy oslavovala herecká esa Dagmar Havlová, Jiří Bartoška a Ján Koleník, z bratislavského hotelu Sheraton se k nim připojili kolegové ze Slovenska – Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková, Anička Kadeřávková, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Filmové lásky a přátelé si na úspěch filmu připili netradičně, prostřednictvím internetového připojení.

„Doufáme, že se vám náš film Šťastný nový rok 2 bude líbit, protože nám se natáčení moc líbilo. Přejeme Vám Šťastný nový rok 2 v kinech – i po svátcích,“ přejí svým fanouškům a divákům.

Jak vzpomínají na natáčení pokračování úspěšné česko-slovenského snímku? „Točili jsme v květnu v Chorvatsku. Bylo tam krásně, velmi jsme si to užili. Už bych chtěla natáčet jen takto – s celou rodinou v Chorvatsku,“ usmívá se herečka Zuzana Norisová a pokračuje: „Pokaždé, když mě Adriana Kronerová se svým týmem osloví, je to z mé strany ano. Zažila jsem to, co už nezažiju nikdy,“ vzpomíná.

„Nejdříve jsem byla velmi ráda, protože v květnu jsem v Chorvatsku nebyla hodně dlouho a na všechny jsem se těšila,“ prozrazuje herečka Emília Vášáryová. „Ale pak jsem to měla trochu komplikovanější, protože najednou otevřeli naše divadlo a já jsem v něm musela zkoušet a na natáčení dojíždět,“ vysvětluje. Samotné natáčení a volný čas v Chorvatsku si však nezapomenutelná herečka vychutnala. „S Dagmar Havlovou jsme si udělaly pěkné výlety. Je velká cestovatelka, takže jsem se k ní připojila a byla ráda, že ji můžu doprovázet, “ dodává.

Dagmar Havlová má s filmem spojený úsměvný zážitek. „První scénář jsem dostala ve slovenštině, a takto jsem se ho také učila. Když mi pak na natáčení paní producentka Adriana Kronerová říkala, že můžu mluvit klidně česky, dost mě to pobavilo. Takže ve filmu mě možná uslyšíte mluvit místy „československy“, protože mi někde slovenský dialekt zůstal,“ směje se herečka.

Pro herce Janka Koleníka znamenalo natáčení u Středozemního moře návrat pocitu svobody. „Byl jsem šťastný, že jsme mohli po všech těch lockdownech vycestovat a natočit to. Není to v současnosti samozřejmost,“ říká.

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde...

Skvělou hereckou sestavu prvního filmu (Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Anna Kadeřávková, Petr Vaněk, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová) doplňují Dagmar Havlová a Jozef Vajda v rolích Markových rodičů. Zahraničí i tentokrát zastupují zvučná jména: italský herec Marco Bonini a Chorvati Toni Gojanović a Goran Bogdan.