Z harmoniky za půl mega bolí nohy! Své o tom ví mladý akordeonista Martin Šulc
Zdroj: herminapress

Z harmoniky za půl mega bolí nohy! Své o tom ví mladý akordeonista Martin Šulc

Vytvořeno dne 13.03.2021

 

Pro online koncert „Ástor Piazzolla 100“ omladili houslista Jaroslav Svěcený a akordeonista Ladislav Horák svoje zavedené duo o mladou krev. Doplnil je žák profesora Ladislava Horáka, konzervatorista Martin Šulc. Devatenáctiletý, talentovaný kluk má za sebou vítězství v soutěži mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ a vítěznou cenu mu předával sám velký Plácido Dimingo.

„Jsem moc rád, že mne Jaroslav Svěcený a Ladislav Horák přizvali ke spolupráci na tomto koncertu. Kdy se mi to povede,“ usmíval se spokojený Martin Šulc. „Hru na akordeon studuji na konzervatoři a pan profesor je na mne přísný a náročný. Je to dřina. Po čtyřhodinovém zkoušení mne bolí nohy!!“ překvapil student Pražské konzervatoře a hned vysvětlil. „Nástroj váží 15 kilo, a když ho máte dlouho opřený o stehna, pak to cítíte. Fakt to bolí,“ dodal Martin, který si svůj akordeon za půl milionu korun zčásti pořídil i za výhru ze soutěže.

Koncert 100. výročí narození Ástora Piazzolly, který produkovala Monika Trávníčková a její Agentura Marcus, si můžete poslechnout ještě jednou a ocenit tak bravurní hru Jaroslava Svěceného, Ladislava Horáka a Martina Šulce.