Zdeněk Troška v posteli s Vaškem Vydrou a Janou Paulovou. Od natáčení Kameňáku 2 uběhlo dvacet let
Zdroj: herminapress

Zdeněk Troška v posteli s Vaškem Vydrou a Janou Paulovou. Od natáčení Kameňáku 2 uběhlo dvacet let

Vytvořeno dne 07.02.2022

Je to neuvěřitelné, ale od natáčení filmu Kameňák 2 uběhlo bezmála dvacet let. Film byl fanoušky Zdeňka Trošky chválený a filmovými kritiky absolutně zavrhovaný. Premiéru měl film v roce 2004 a natáčel se během léta 2003 v Týně nad Vltavou, v Praze a Kolodějích. Za premiérový rok ho v kinech zhlédlo více jak 400 000 diváků a tržby byly bez několika málo tisícovek 34 miliónů korun. 

Nejvíce legrace si herci Jana Paulová a Vašek Vydra užili při natáčení „ranních erotických“ scén v posteli, a když nevěděli „jak na to“, přidal se i režisér Zdeněk Troška. „Tak tyto záběry jsou doslova třešničkou na dortu. Vlastně největším uměním herců (Vydra, Paulová) bylo, aby se do ostrého záběru nerozesmáli a takzvaně nevypadli z role. Popravdě několikrát se musely záběry opakovat, ale nakonec to dali na jedničku“ svěřil se autorovi tohoto článku režisér Troška.

Jen pro připomenutí: Komedii natočil Zdeněk Troška s českými hereckými špičkami a tak se vedle Václava Vydry, Jany Paulové, Marka Vašuta, Lubomíra Lipského objevil také Josef Laufer. Samotný příběh byl inspirován bezpočtem „kamenných“ vtipů, a zavedl nás do poklidného jihočeského městečka. Jeho ospalost zmizí ve chvíli, kdy z Anglie do Kameňákova přijede šlechtický pár, kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek. Následná zaručená informace o pokladu, který tu má šlechtic hledat, postaví na nohy celý Kameňákov a pak se teprve začnou dít věci.

Zdroj: Autor článku