Ivana Korolová se vyzpívala z mateřství. Nová písnička nese jméno její dcerky
Zdroj: herminapress

Ivana Korolová se vyzpívala z mateřství. Nová písnička nese jméno její dcerky

Vytvořeno dne 05.10.2022

Zpěvačka Ivana Korolová novinkou Amélie navazuje na své debutové album Kruhy, které vyšlo na konci roku 2019. Dvouletá pauza byla způsobená nejen covidem, ale také zpěvaččiným těhotenstvím. Singl Amélie je věnovaný právě dceři Amélii a vychází z vlastních životních a mateřských prožitků.

Singl Amélie popisuje vtipným a zároveň pravdivým způsobem mateřství. „Vzhledem k tomu, že jsem se v posledních dvou letech postavila kromě hereckých rolí do své největší životní, vlastně doživotní role – mámy a můj život se točí z veliké části kolem mé dcery Amélie, bylo jasný, že z toho jednou musí vzniknout píseň.  Myslím, že by se v ní mámy mohly najít. Věřím však, že pohoupou boky do rytmu i kluci,“ popisuje Amélii Ivana Korolová.

Videoklipu, natočeného na jeden záběr, se ujala opět režisérka Sofie Šustková, s níž Ivana pracovala na většině svých klipů. „Sofie je máma dvou dětí, proto jsem si říkala, že by mohla vymyslet nápadité a trefné video,“ komentuje zpěvačka svou volbu. Za kameru se postavil Anton Evdoshenko a o choreografii se postarala Petra Parvoničová. „Dávalo mi smysl pro natáčení oslovit své herecké kamarádky a zároveň také mámy. A tak spolu v nadsázce blbneme na dětském hřišti pod vedením choreografky Petry, která má doma také dceru a tak je mezi klouzačkami a houpačkami jako doma. Museli jsme všechno předem nazkoušet, protože se natáčelo na jeden záběr a bylo potřeba, aby nikdo neudělal chybu. Musím říci, že to bylo sakra náročné,“ doplňuje k natáčení. V závěru videa se však přeci jen objeví jeden jediný střih. V okamžiku, kdy kamera zabere malou Amélii, která si tak zkusila svou první roli v životě.

Ivana Korolová vystoupí společně s Annou Julií Slováčkovou hned na dvou koncertech, a to 22. října v Plzni v Anděl music baru a 5. prosince v Praze v Café v lese, kde proběhne i křest další novinky.