Jak prožívá Jan Révai návrat do legendárních Rebelů? Karlínské divadlo zkouší stejnojmenný muzikál
Zdroj: herminapress

Jak prožívá Jan Révai návrat do legendárních Rebelů? Karlínské divadlo zkouší stejnojmenný muzikál

Vytvořeno dne 09.07.2020

Dvacet let po natočení kultovního filmu Rebelové a 17 let po jeho uvedení komorní verze v Divadle Broadway, se Filip Renč a Zdeněk Zelenka opět sešli při společné práci. Tentokrát na velké scéně Hudebního divadla Karlín, kde se pustili do zkoušek muzikálu Rebelové.

Z herecké kategorie mladíků do kategorie otců postoupil herec Jan Révai

Video soubor

Z herecké kategorie mladíků do kategorie otců postoupil herec Jan Révai, který si střihne roli tatínka mladé Terezy (ve filmu ho hrál Tomáš Hanák). „Rebelové byl pro mne hodně zásadní film. Pak mě přemlouvali i do Divadla Broadway a já jsem odmítl, chtěl jsem si zachovat dojem z filmu. Neočekával jsem, že po dvaceti letech se bude dělat znova. A když mi ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek volal, jestli bych do toho nešel, odůvodnil jsem si, že bych měl. Je krásné, že i po té době Rebelové táhnou,“ uvedl Jan Révai.  

O jeho původní roli Šimona se podělí Petr Ryšavý a Roman Tomeš. „Romana znám, hráli jsme spolu v Kalichu a vidím ho jako nadaného, pracovitého a dost citlivého kluka, takže v mé původní roli bude lepší než já. Bude perfektní a holky ho budou milovat,“ uvedl Jan Révai. Filmový Šimon ví, o čem mluví, protože ho holky také milovaly. „No, snad ještě milujou, prý, “ ozval se se smíchem Révai.

Setkáni s Filipem Renčem bylo milé. Jako by se rozešli včera. „Mezi tím se nám změnil různě život, udělali jsme si nějaké děti, rodiny a žijeme spokojený život. Před dvaceti lety jsem byl absolutně nezkušený. Dodnes si ze mne dělá legraci.“

Zkoušky Rebelů intenzivně poběží v Hudebním divadle celé léto. Jan Révai doufá, že bude mít ještě čas užít si prázdniny. „Vzhledem k tomu, že „můj tatínek“ není stále na jevišti, doufám, že nebudu denně zkoušet. Máme ještě s Pavlem Liškou nějaké besedy o našem cestovatelském projektu Vandráci Vagamundos, pak ještě hraji v Shakespearovských slavnostech,“ vypočítával herec, jak využije letní měsíce. Na dovolenou se Jan Révai nikam nechystá, má děti tak porůznu vyexpedované na prázdniny a těší se, že s partnerkou Zuzkou budou mít chvilku volného času jen pro sebe

Premiéra muzikálu Rebelové je v Hudebním divadle Karlín plánovaná na 3.a 4. prosince. V roli Terezy se představí Nikola Ďuricová nebo Sarah Salloum, Šimona hraje Petr Ryšavý nebo Roman Tomeš, Bugynu Katherine Selešiová nebo Nelly Řehořová. Roli otce Terezy hraje Jan Révai nebo Denny Ratajský, jeho přítelkyni Alžbětu Jitka Schneiderová nebo Dominika Býmová. V dalších rolích uvidíte Richarda Pekárka, Lukáše Adama, Vladislava Beneše, Petra Štěpánka, Jana Vlasáka, Pavlu Břínkovou, Světlanu Nálepkovou, Sáru Hoblovou, Viktorii Tandlerovou, Vlastimila Zavřela, Jana France, Josefa Feča, Filipa Hořejše, Petra Špinara a další.