Zemřela hraběnka Mathilda Nostitzová, dědička šlechtického rodu
Zdroj: herminapress

Zemřela hraběnka Mathilda Nostitzová, dědička šlechtického rodu

Vytvořeno dne 21.07.2021

Ve věku 85 let zemřela Mathilda  Nostitzová, dědička šlechtického rodu. Hraběnka Nostitzová se v rámci Nadačního fondu Mathilda věnovala projektům spojených s podporou zrakově postižených

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás navždy opustila naše milovaná zakladatelka a patronka, paní hraběnka Mathilda Nostitzová. Odešla po dlouhé těžké nemoci ve věku 85 let.

Loučíme se s dámou s velkým D, se ženou drobnou vzrůstem, ale velkou svojí osobností a srdcem. Její celoživotní neúnavná pomoc zrakově postiženým budiž inspirací všem jejím následovníkům. My všichni z Nadačního fondu Mathilda věříme, že budeme její odkaz vždy rozvíjet tak, aby na nás mohla shlížet se svým milým, krásným úsměvem a nikdy se zamračenou tváří. Není snad člověka, který měl tu čest znát paní Nostitzovou osobně či se jen setkat s její prací, v jehož srdci by na věky nezaujala místo nejčestnější. Vzpomínat budeme vždy s úctou a vděkem,“ uvedl Nadační fond Mathilda na svých stránkách.

 

 

 

Default User Image
Miloslav Alexe…, 22.07.2021 09:00
Odešla velká dáma. Již jsem opět zaslechl poznámku, proč že se píše o hraběnce, když Masaryk tituly zrušil..... Profesor Masaryk, ani žádná republika nemá nárok ani mandát na zrušení titulů, ty rodiny a rody je mají, zrušeno bylo pouze jejich užívání, což je velký rozdíl. Krásně to vysvětlovala v pořadu u pana Krause paní Dačická z Heslova. Ve Francii, která není monarchií jen proto, že tři pretendenti francouzského trůnu se nedohodnou, vystupoval např. velmi známý herec plným titulem jako Louis Germain David hrabě de Funes de Galarza, nebo jiný jako Pierre Louis baron le Brice. Před dílem paní hraběnky Nosticové klobouk dolů!!! Requiscat In Pace.