Jakub Hübner a jeho 4 princezny: Vydejte se s nimi do světa písniček ze známých pohádek
Zdroj: Jakub Hübner

Jakub Hübner a jeho 4 princezny: Vydejte se s nimi do světa písniček ze známých pohádek

Vytvořeno dne 04.03.2021

Čím dál úspěšnější popový a muzikálový zpěvák Jakub Hübner na své nové album Z pohádky do pohádky nahrál ty nejkrásnější písničky z filmových pohádek a komedií.

V podání Jakuba Hübnera, Dashy, Michaely Štikové Gemrotové, Natálie Grossové a Soni Jungové, za doprovodu muzikálového orchestru CMPO pod vedení Michala Macourka, uslyšíte písničky z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna, Dívka na koštěti, Pyšná princezna, Sedmero krkavců a Šíleně smutná princezna. Diskofilové se na tomto albu dočkají i duetu z muzikálu na ledě Mrazík a dvou písní z animovaných pohádek Na vlásku a Sněhurka a sedm trpaslíků.

Producentem všech nahrávek je moderátor rozhlasového pořadu Muzikál expres a libretista Michael Prostějovský. Ten s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem pro Jakuba Hübnera a jeho muzikálový projekt napsal hned úvodní písničku Sbírka snů. „Už loni na jaře jsme začali přemýšlet, jaké další CD by si Jakub se svým skvělým a nezaměnitelným hlasem zasloužil“, vysvětluje Prostějovský. „Přiznám se, že mne vždy lákala koncepční hudební alba. Už v roce 1968 jsem stál společně se skladatelem Václavem Zahradníkem u zrodu dnes již legendárního pohádkového alba Šípková Růženka s Jiřím Kornem a skupinou Rebels. A můj vůbec první písňový text Nářek převozníka také vycházel z pohádkového příběhu. Pohádkový svět mi tedy rozhodně není cizí. Věřím, že důvěrně známé pohádkové písničky osloví v nových verzích i další generace posluchačů. Moc bychom si to přáli.“

Toto album pak vychází nejen na CD, ale  i v limitované edici na USB nosičích, tak zvaných „fleškách“. V distribuci Supraphonu jde o vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky jsou na „fleškách“ k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.