Jana Nagyová: Včera princezna Arabela, dneska královna a maminka prince Mamánka
Zdroj: herminapress

Jana Nagyová: Včera princezna Arabela, dneska královna a maminka prince Mamánka

Vytvořeno dne 07.07.2022

Natáčení a představení filmu Princ Mamánek bylo to, co vrátilo slovenskou herečku Janu Nagyovou na filmové plátno a posléze do Karlových Varů. A to si myslela, že se už nikdy k divadlu nebo k filmu nevrátí!

„Třicet pět let žiji v Německu, vdala jsme se tam. Ze začátku jsme hrála divadlo, protože se mi stýskalo po divácích. Pak se to pak všechno nějak zaběhalo, našla jsme si kamarády, učila jsme se německy, měla jsem děti. Smířila jsem se s tím, že už se nikdy do divadla nebo k filmu nevrátím,“ uvedla Jana Nagyová, kterou mají diváci zafixovanou jako legendární princeznu Arabelu.

Před kameru ji dostal až všestranný herec Jan Budař, který Janě Nagyové nabídl roli královny. „Hraji královnu Ludmilu, manželku krále Radomila a maminku prince Mamánka. Natáčení nebylo jednoduché, i proto se film točil skoro šest let. Režisérem, scénáristou, skladatelem hudby a ještě hercem v hlavní roli je sám Jan Budař. Obklopil se kreativními lidmi a to je pro film hodně důležité. Myslím, že se pohádka povedla a bude se líbit,“ řekla herečka.

Po dobu, co se Jana Nagyová nevěnovala herectví, podnikala. Měla firmu na parfémy, dovážela je do Čech, řídila velkoobchod a prodejnu v Praze. Ztroskotalo jí druhé manželství, ale pak se náhodou seznámila s nynějším manželem. Byla to láska na první pohled. „Jsme s manželem spolu 22 let a to, že jdu točit film, byla pro něj úplně nová věc. Jen doufal, že nebudu dlouho pryč a on nebude doma sám. Moje nejstarší dcera Janička šéfuje ve Vídni fitku, syn se věnuje gastronomii a nejmladší dcera studuje digitalizaci. Hodně mě naučila s počítači. Ráda hraji golf. Je to pro mne jako jóga, úplně vypnu. Soustředím se jen na odpal míčku, obrovská relaxace. Mám ráda přírodu, ráda lyžuji a plavu.“

Jana Nagyová Karlovy Vary miluje, i když už je dlouho nenavštívila. „Nebyl důvod, neměla jsem s filmem už nic společného. Ale znám to tu. Dokonce jsme tady poblíž vlastnila v 90. letech baráček s krásnou zahradou. Prodala jsme ho. Dneska bych byla šťastná, kdybych ho měla. Alespoň bych měla blízko na golf,“ usmívala se Jana Nagyová.

Pohádka Princ Mamánek s Janou Nagyovou v roli královny vstoupí do kin 27. října 2022.

Zdroj: Autorský článek