To je hodně zajímavé! Hudební improvizátoři Endru a JeN Hovorka vydávají první společný studiový singl s klipem
Zdroj: Facebook

To je hodně zajímavé! Hudební improvizátoři Endru a JeN Hovorka vydávají první společný studiový singl s klipem

Vytvořeno dne 11.09.2020

Po pěti letech společného koncertování se čeští hudebníci Endru (Ondřej Havlík) a JeN Hovorka rozhodli pro další krok ve své tvorbě a ve spolupráci s kreativním studiem diVize a jeho taneční skupinou Brownies vytvořili videoklip ke zcela novému studiovému singlu „Move“. Klip bude uveden tento týden na sociálních sítích, například na Youtube.
„Už hezkou řádku let na sobě pozorujeme touhu vytvářet muziku, no a když jí vytváříme, tak pociťujeme touhu tančit, a tak jsme to tentokrát rovnou i natočili,“ vysvětluje Endru a JeN doplňuje: „Po několika letech spolupráce jsme se tak rozhodli rozšířit naše spektrum realizace o studiovou, tedy kompoziční práci. Singl „Move“ je tak naším prvním oficiálním singlem, který nevznikl z improvizace.”

V České republice nemá jejich styl srovnání.

Jedná se totiž o spojení originálního beatboxu, zpěvu a hudebního smyčkování (loopingu) v podání Endrua a hry na klávesy a syntezátory JeNa Hovorky. Stejně originální je i jejich počin z roku 2018, kdy Endru s JeNem složili a nahráli hudbu k filmu Úsměvy smutných můžů režiséra Dana Svátka, natočeného dle stejnojmenné knihy Josefa Formánka.

Estetika pak vychází z prostoru památníku Tomáše Bati ve Zlíně, kam je videoklip zasazen.

Vizuální zpracování videoklipu představuje spojení pohybové performance s moderními urban tanečními prvky a výraznou obrazovou i módní stylizací. Estetika pak vychází z prostoru památníku Tomáše Bati ve Zlíně, kam je videoklip zasazen. Za kamerou stál David Malý, o režii a choreografii se starali tanečníci Zuzana Veselá a Wahe Akopjan z uskupení diVize.
„Move je o tom, že když se hudbou necháme unášet, opravdu jí posloucháme a prožijeme, má to zcela jiný rozměr. Někomu to nastartuje fantazii či emoce, jiný začne tančit. Nešlo nám o příběh, ale o radost z okamžiku, který nám hudba přináší. Nehledejte v tom smysl, je to nesmysl...teprve pak vám to začne dávat smysl,“ vysvětluje Ondřej Havlík.

Endru je zpěvák, bývalý dvojnásobný mistr ČR v beatboxu a mistr světa v loopingu. Vystudoval brněnskou JAMU a nyní působí na české hudební scéně. V roce 2019 vyhrál světový šampionát v hudebním smyčkování v Berlíně. Člen někdejší skupiny Mako!Mako působí mimo hudební scénu také s novocirkusovým spolkem Losers Cirque Company, jako člen uskupení Na Stojáka či jako moderátor.
JeN Hovorka je MC, beatboxer, klávesista a producent. Spolupracuje s mnoha umělci na české a slovenské scéně. Společné duo s Endruem přináší improvizační hudbu od atmosférických deep groovů až po svižné tempo zahrnující nu-soul, latino, jazz nebo house